Raguvų takas
  • Pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Raguvų takas

Žiūrėti atsiliepimus
Padubysys, Raseinių raj.
55.401660, 23.243669
Kopijuoti
1,5 val.
3,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Stovyklavietė
  • Tualetas
  • Žygio apranga

Apie Raguvų taką

Dubysos regioniniame parke prie Padubysio piliakalnio prasideda Raguvų takas. Jo maršrutas iš pradžių veda ant piliakalnio viršaus, o po to per skersai raguvas driekiasi Dubysos slėnio šlaitais tolyn. Čia reljefas ypač nelygus, o Raguvų takas būtent ir skirtas tam parodyti. Take yra Padubysio dvaro medžių alėja, sufozinis cirkas, kranklio lizdas, tačiau prie jų informaciniai stendai nepastatyti. Nusifotografavus primą stendą su schema bus lengviau atrasti tas vietas.

Maršrutas ir tako danga

Raguvų takas yra žiedinės formas 3,5 kilometro ilgio maršrutas, vedantis Dubysos slėnio šlaitais. Tenka eiti natūralioje gamtoje pramintu siauru taku, todėl patartina dėvėti žygio aprangą. Maršrutas nuolat leidžiasi į raguvų dugnus, kur teka upeliukai, o po to vėl kyla į kalvas.

Tako ženklinimas ir stendai

Prie poilsiavietės esančioje tako pradžioje stovi informacinis stendas su maršruto schema. Daugiau informacinių stendų take nėra. Maršrutas paženklintas raudonos spalvos žymėmis, kuris yra tiek ant medžių, tiek ant nedidelių stulpelių su rodyklėmis. Nors vietomis takas vos matosi, ženklinimas pakankamas, kad nepasiklysti.

Tako schema

Kur yra Raguvų takas?

Važiuojant keliu 225 (Raseiniai – Baisogala) prieš pat tiltą per Dubysą yra posūkis dešinėn link Padubysio piliakalnio. Iki jo beveik 3 kilometrai. Apie pora kilometrų yra asfaltuotas kelias, o jam pasibaigus kelis šimtus metrų reikia važiuoti natūralaus grunto keliu. Jo pabaigoje yra poilsiavietė, o prieš ją įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Prie jos stovi Raguvų tako informacinis stendas.

Raguvų takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Mindaugas M.
2023-09-20
Tikrai neeilinis takas. Praktiškai visas natūralus, be jokių medinių takelių, atrodo lyg būtų suformuotas einančių keliautojų. Yra nemažai stačių šlaitų ir nuokalnių, Reikia kirsti keletą upelių vagų einant senais pasamanojusiais rąstais. Pakankamai sužymėtas ant medžių dažais, kad nenuklysti nuo kurso. Tako pradžioje ir pabaigoje yra stovyklavietė su pavėsinėmis, teka Dubysa, yra maudymosi vieta. Yra nemažai aukštesnės žolės, todėl deja yra erkių.
Eglė Ličkutė
2023-08-31
Rimtas takas! Nenuobodus! 10/10. Žygio batai reikalingi, ypač lietingu oru.
Mindaugas
2023-08-25
Tikrai gerai prižiūrėtas takas, tinkamas ir aiškus žymėjimas. Rekomenduoju visiems, kurie mėgsta aktyviai pasivaikščioti.