Lygumų apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Lygumų apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Lygumai, Švenčionių raj.
55.270623, 26.122323
Kopijuoti
15 m

Lygumų apžvalgos bokštas

Aukštaitijos nacionalinio parko pakrašty, pietiniame Vajuonio ežero krante ant Lygumų kalno stovi Lygumų apžvalgos bokštas. Trijų ežerų apsupta plokštikalnė siekia 186 metrų virš jūros lygio aukštį, todėl nuo čia įrengto bokšto atsiveria ežeringas Aukštaitijos kraštovaizdis.
Įdomu, jog sovietmečiu čia stovėjusiame bokšte 1988 metais vienas Lygumų kaimo gyventojas iškėlė trispalvę, kurios nukabinti atvažiavę milicininkai pabūgo avarinės būklės bokšto ir apsisukę išvažiavo. Taip du metus ant bokšto plevėsavusi trispalvė sulaukė ir Nepriklausomybės paskelbimo.

Ant Lygumų kalno, prieš tai buvusio trianguliacijos bokšto vietoje, pastatytas 15 metrų aukščio bokštas. Pagal tipinį projektą iš metalo konstrukcijų 2013 metais pastatytame bokšte įrengta apžvalgos aikštelė su informaciniais stendais.

Užlipus į apžvalgos bokštą pietvakarių pusėje telkšantis Kretuono ežeras matosi kaip ant delno. Jis yra didžiausias ir kartu su Vajuoniu seniausias nacionalinio parko ežeras, kuriame esanti sala yra tikras paukščių rojus. Be kitų ežerų, juos supančių miškų ir pelkių, dar galima įžiūrėti buvusių senųjų kaimų sodybas, kadaise stovėjusio dvaro vietą.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Važiuojant keliu 4407 (Švenčionys – Rėkučiai) nuo Rėkučių link Reškutėnų, maždaug už pusės kilometro yra posūkis į kairę. Privažiavus kalną jo papėdėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios iki apžvalgos bokšto veda takas.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.