Dešiniajame Nemuno krante ošiančiame Dzūkijos nacionalinio parko pušyne virš medžių kyšo Merkinės apžvalgos bokštas. Jis dėka savo į aplinką įsiliejančios formos „Pušų gojeliu“ vadinamas.

Merkinėje stovintis 26 metrų aukščio apžvalgos bokštas yra vienas geriausiai į aplinką įsiliejusių bokštų Lietuvoje. 5 rudos spalvos kolonos atkartoja greta augančių pušų kamienus, į viršų kylantys laiptai asocijuojasi su takeliais tarp medžių, o tarpinės apžvalgos aikštelės yra tarsi medžių laja. Unikalios konstrukcijos statinys buvo pastatytas 2015 metais, jame įrengti informaciniai stendai.

Tik šiek tiek iškilęs virš medžių Merkinės apžvalgos bokštas iš visų pusių apsuptas pušynų, tačiau jie nei kiek netrukdo gėrėtis Nemuno kraštovaizdžio draustiniu. Tai Nemuno ir Merkio santaka, už jos Nemuno daromas vingis ir tiesiai prieš akis upėje įsitaisiusi Pastraujo sala. Pro medžių viršūnes galima įžiūrėti net ir Merkinės bažnyčios mūrus bei tiltą per Nemuną

Merkinėje Seinų gatve leidžiantis link Nemuno priešais prasidedantį pušyną yra staigus posūkis į dešinę. Iki automobilių stovėjimo aikštelės ir apžvalgos bokšto vos pora šimtų metrų.

Susiję įrašai