Merkinės apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Merkinės apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Seinų g., Merkinė, Varėnos r.
54.163768, 24.174677
Kopijuoti
26 m

Merkinės apžvalgos bokštas

Dešiniajame Nemuno krante ošiančiame Dzūkijos nacionalinio parko pušyne virš medžių kyšo Merkinės apžvalgos bokštas. Jis dėka savo į aplinką įsiliejančios formos „Pušų gojeliu” vadinamas.

Merkinėje stovintis 26 metrų aukščio apžvalgos bokštas yra vienas geriausiai į aplinką įsiliejusių bokštų Lietuvoje. 5 rudos spalvos kolonos atkartoja greta augančių pušų kamienus, į viršų kylantys laiptai asocijuojasi su takeliais tarp medžių, o tarpinės apžvalgos aikštelės yra tarsi medžių laja. Unikalios konstrukcijos statinys buvo pastatytas 2015 metais, jame įrengti informaciniai stendai.

Tik šiek tiek iškilęs virš medžių apžvalgos bokštas iš visų pusių apsuptas pušynų, tačiau jie nei kiek netrukdo gėrėtis Nemuno kraštovaizdžio draustiniu. Tai Nemuno ir Merkio santaka, už jos Nemuno daromas vingis ir tiesiai prieš akis upėje įsitaisiusi Pastraujo sala. Pro medžių viršūnes galima įžiūrėti net ir Merkinės bažnyčios mūrus bei tiltą per Nemuną.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Merkinėje Seinų gatve leidžiantis link Nemuno priešais prasidedantį pušyną yra staigus posūkis į dešinę. Iki automobilių stovėjimo aikštelės ir apžvalgos bokšto vos pora šimtų metrų.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.