Šiaulės žemės apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Šiaulės žemės apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Kalnai, Radviliškio raj.
55.645530, 23.419523
Kopijuoti
21 m

Šiaulės žemės apžvalgos bokštas

Ant vieno iš kalnelių, pūpsančių tarp Šiaulėnų ir Šaukoto, pastatytas Šiaulės žemės apžvalgos bokštas. Nuo jo atsiveria kalvota Tytuvėnų regioninio parko teritorija. Giedru oru horizonte galima paieškoti Šiaulių ar Radviliškio bokštų, o nulipus žemyn nutiestu taku pasivaikščioti iki Kudinų piliakalnio, dar Šiaulės kalnu vadinamu.

Apvalios formos ažūriškas apžvalgos bokštas iškyla į 21 metro aukštį, kur įrengtą apžvalgos aikštelę galima pasiekti lipant sraigto formos laiptais. Bokšto viršuje įrengti informaciniai stendai. Pats statinys pastatytas naudojant metalo konstrukcijas, o apdailai pasirinktos vertikaliai tvirtinamos lentos. 2016 metais pastatyto statinio aukštis pasirinktas atsižvelgus į gretimai augančius medžius.

Apžvalgos bokštas stovi toje vietoje, kur nuo Radviliškio besitęsiančios vidurio Lietuvos lygumos pavirsta kalvų masyvu. Ne tik greta įsikūręs kaimas, bet ir pats apžvalgos bokštas kartais vadinamas Kalnų vardu. Iš apžvalgos aikštelės galima pasidairyti po Gomertos kraštovaizdžio draustinio ir Tytuvėnų regioninio parko saugomą teritoriją bei paieškoti tolumoje Šiaulių ir Radviliškio bokštų. Nulipus verta aplankyti istorinį Kudilų piliakalnį, dar vadinamą Šiaulės arba Bažnyčios kalnu.

Kur yra apžvalgos bokštas?

Kelyje 148 (Tytuvėnai – Radviliškis) privažiavus Šiaulėnus sukti į kelią 3405. Važiuojant keliu 3405 (Šiaulėnai – Šaukotas) pravažiavus Kudinus yra posūkis į dešinę link Kalnų kaimo. Už keleto šimtų metrų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios link bokšto įrengtas takas.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.