Apie Pojūčių taką


Krekenavos regioniniame parke įrengtas Pojūčių takas kviečia išbandyti savo pojūčius: užlipus į apžvalgos bokštą pajusti aukščio pojūtį, pasisemti medžio energijos atsigulus į medžio lovą, pajusti skirtingus paviršius basų kojų takelyje, išgirsti gamtos garsus klausyklėje, nusifotografuoti prie „lango į gamtą“. Stotelių take yra ir daugiau, tačiau jas geriausia išbandyti gyvai. Čia dar galima rasti nedidelį labirintą, o pasivaikščiojus apsilankyti Krekenavos regioninio parko lankytojų centre.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Keliu 3007 (Krekenava – Naujamiestis) išvažiavus už Krekenavos dešinėje kelio pusėje yra kapinaitės, o iš karto už jų stovi Krekenavos regioninio parko lankytojų centras. Prie jo įrengta asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, o nuo apžvalgos bokšto prasideda Pojūčių takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pojūčių takas yra žiedinės formos. Nors jo ilgis yra tik pusė kilometro, čia galima užtrukti valandą ar daugiau. Tuo pačiu galima aplankyti greta esantį Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą.


Tako danga

Nuo vienos Pojūčių tako stotelės iki kitos veda sutankinto grunto takas, o įkalnėje įrengti laipteliai.


Tako ženklinimas ir stendai

Stendas su Pojūčių tako schema stovi prie pat apžvalgos bokšto. Netoli yra vienintelis informacinis stendas, kuris padeda įsivaizduoti anksčiau čia stovėjusį Dobrovolės dvaro gyvenamąjį namą. Take ženklinimo ar rodyklių nėra.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Viena iš Pojūčių tako stotelių yra skirta aukščio pajautimui ir čia stovi Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas. Nuo jo matosi Krekenavos bažnyčia ir per laukus vingiuojantis Nevėžis su savo senvagėmis. Pailsėti ir iškylauti galima įrengtose poilsiavietėse.


Pojūčių takas iš arti

Susiję įrašai