Pojūčių takas
2016 rugsėjo 13d.

Pojūčių takas arba kaip Krekenavoje savo pojūčius tikrinom

Ramūnas Šukauskas
3 min. skaitymo

Vargu ar dar yra Lietuvoje tokia vieta kaip Krekenava, kur kelių kilometrų spinduliu yra net 4 pažintiniai takai. Trumpi, kai kurie nesiekiantys nei kilometro ilgio, bet vis tiek takai. Tokius galima ir per vieną dieną apeiti, nors tai gal ir ne pati geriausia mintis. Saikas reikalingas visur ir geriau vienai dienai paskirti vieną pažintinį taką – taip ir pats pasivaikščiojimas būna įdomesnis, ir prisiminimai lieka geresni. Nepaisant kelių per vieną dieną aplankytų takų, prie Krekenavos regioninio parko pastato esantis vos 500 metrų ilgio Pojūčių takas įsiminė kaip originalus ir įdomus.

Pojūčių takas

Na gerai, čia buvo mano mintis jį pavadinti pažintiniu taku, nes visur jis vadinamas tiesiog Pojūčių taku, tačiau argi jis nėra pažintinis, jei supažindina keliaujančius juo su skirtingais pojūčiais? Tai pažintinis takas, kuris suteikia mums ne žinias, o atkreipia dėmesį į mūsų pojūčius. Tai pažintinis takas, kuris visiškai nepanašus į kitus, bet tuo ir yra įdomus bei originalus. Jau pačioje tako pradžioje įlipę į nesenai pastatytą 30m aukščio apžvalgos bokštą galime patvirtinti, kad pirmasis sustojimas pavadinimu „Pajusk aukštį” visu 100% pateisina Pojūčių tako pavadinimą.

Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas
Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas

Kol kas tai vienintelis iš aplankytų apžvalgos bokštų, kuris ne tik vilioja turistus nuo apžvalgos aikštelės atsiveriančiais vaizdais, bet kartu būdamas originalaus turizmo projekto dalimi įtraukia lankytojus į tolesnį smagų ir turiningą laisvalaikio leidimą. Tik būnant bokšte ir jaučiant tą silpną vidinį nerimą dėl tų 25 metrų, skiriančių apžvalgos aikštelę nuo žemės, galima suprasti kaip sėkmingai Krekenavos apžvalgos bokštas susidoroja su jam keliama užduotimi – sukelti lankytojui aukščio pojūtį.

Krekenavos apžvalgos bokštas

Antroji Pojūčių tako stotelė kviečia „palenktyniauti su vėju”.

Pojūčių takas

Kol vieni lenktyniauja su vėju, kiti semiasi medžio energiją Medžio lovoje. Jei aukštį ar vėją pajusti lengva, tai štai su medžio energija jau sunkiau – juntamo energijos antplūdžio pajusti taip ir nepavyko.

Pojūčių takas

Toliau stovi muzikuoklis, kur kiekvienas raginamas sukurti savo melodiją. Mediniu pagaliu barbenamos skirtingo ilgio medinės lentos ir daužomi mediniai ritiniai skleidžia skirtingus garsus, tačiau jei Dievas nedavė muzikinės klausos, tai apie skambią melodiją kalbėti sunku.

Pojūčių takas

O tiems, kam Dievas nedavė nei klausos, nei proto, parašyta instrukcija.

Pojūčių takas

Kas nejaučia aukščio baimės būtinai turi išbandyti basų kojų masažo takelį. Einant basomis ( tai yra esminė sąlyga) jaučiami skirtingų gamtos formų prisilietimai. Batus nusiauna ne visi, o be reikalo. Kai kurios gamtos formos sukelia ypatingus pojūčius.

Pojūčių takas

Įsijautę į pojūčius įveikiame ir šalia esantį labirintą. Mažas ir gan primityvus labirintas, pasirodo, neįtrauktas į pojūčių taką, todėl nestačiu šlaitu pasileidžiame link Nevėžio, kur dabartinė upės vaga susijungia su senvage.

Pojūčių takas

Pakeliui link upės stovi Ritinkis, čia galima išbandyti natūralų masažą.

Pojūčių takas

Galima ir gamtos paslapčių pasiklausyti Klausyklėje, jei tik yra kas tas paslaptis per kiaurymę pašnabžda.

Pojūčių takas

Atėjo laikas ir jėgos pratimams. Nors ir nedidelė, bet laipiojimo sienelė gali būti rimtas iššūkis ne tik vaikams, bet ir vyresniems.

Pojūčių takas

Prieš baigiantis takui pantoninis lieptas kviečia paliesti gaivų vandens šilką. Daugeliui lipančių ant liepto nelabai aišku, kokį šilką ir kaip liesti, tačiau kadangi lieptas įrengtas ant pantonų, beveik visi atranda supimosi ant vandens džiaugsmą. Suptis reikia atsargiai, kad neįgriūti į užpelkėjusią senvagę.

Pojūčių takas

Štai ir finišo tiesioji, kurioje įrengta poilsiavietė kviečia sustoti, pailsėti, pamąstyti. Gaila tik kad vietos čia yra tik vienai kompanijai. Jei Pojūčio tako idėja ir išpildymas verti pagyrimo, tai tokia simbolinė poilsio zona prašyte prašosi būti padidinta.

Jei reikėtų išrinkti vaikams tinkamiausią ir įdomiausią taką, Pojūčių takas būtų vienas iš lyderių. Tikrai geras pavyzdys, kai iš pirmo žvilgsnio įprastoje vietoje pasinaudojus gera idėja galima sukurti žmonėms jaukią erdvę. Krekenavos regioninio parko lankytojų centras, apžvalgos bokštas, Pojūčių takas su jame esančiomis atrakcijomis dera tarpusavyje kaip visuma. Visuma, kurioje gera, smagu ir įdomu praleisti laiką.

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga