Adolfo Ramanausko-Vanago laisvės kovų keliais
  • Teminiai maršrutai

Adolfo Ramanausko-Vanago laisvės kovų keliais I atkarpa

Žiūrėti atsiliepimus
Mokyklos g., Merkinė, Varėnos raj.
54.164785, 24.182533
Kopijuoti
7 val.
26,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Šlaitas ar stati įkalnė

Nuo Dainavos apygardos partizanams skirto memorialo prasideda pažintinis maršrutas Adolfo Ramanausko-Vanago laisvės kovų keliais. Jis veda Dzūkijos nacionalinio parko miškais ir Merkio slėniu, aplankydamas senus kaimus ir su partizanais susijusias atmintinas vietas: vadavietes, slapstymosi, priesaikos davimo ar žūties vietoves. Antra maršruto dalis driekiasi palei Merkį, nors upė matoma nedaug.

Maršrutas ir tako danga

Maršrutas Adolfo Ramanausko-Vanago laisvės kovų keliais yra žiedinės formos, o jo ilgis, aplankant visus pažymėtus objektus, siekia 28 kilometrus. Maršrutas veda įvairiais miško keliukais, vietomis tenka eiti miško takais, vietomis – vieškeliu. Kai kurios atkarpos smėlėtos. Palei Merkį einančioje atkarpoje ir Merkinėje yra įkalnių.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutas paženklintas rožinės spalvos šešių kvadratėlių simboliais, kurios galima matyti ant medžių. Ten, kur kertasi keliai ar maršrutas sukasi, pastatyti dideli betoniniai žymekliai. Maršruto ženklinimas neblogas, tik pačioje pradžioje einant nuo memorialo trūksta kelių rodyklių. Prie kai kurių maršruto objektų įrengti informaciniai stendai, kuriuose taip pat yra maršruto schema su pažymėta buvimo vieta.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Maršrutas pasiekęs Merkinę užkyla į kalną, nuo kurio atsiveria Merkinės piliakalnio bei Nemuno ir Mernio santakos panorama. Maršrute yra Merkio regykla, iš kurios atsiveria vaizdas į Merkio kilpą. Nei poilsiaviečių, nei stovyklaviečių maršrute nėra.

Tako schema

Kur yra pažintinis maršrutas?

Pačiame Merkinės centre prasideda Kauno gatvė. Ja kylant aukštyn už poros šimtų metrų kairėje prasideda Mokyklos gatvė. Ties sankryža stovi ženklas, kreipiantis link memorialo partizanams. Dar už poros šimtų metrų privažiavus kapines kairėje pusėje stovi memorialas. Netoli jo yra pirmasis pažintinio maršruto informacinis stendas su tako schema.

Pažintinis maršrutas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.