Tęsiu aplankytų piliakalnių sąrašą, kuris sudarytas atsitiktine tvarka. I dalį galima rasti čia:
Aplankyti Lietuvos piliakalniai – I dalis
Nors palei Nemuną dešiniuoju krantu einantis kelias laikomas vienu vaizdingiausių kelių Lietuvoje, gražių vietų galima rasti ir Užnemunėje. Viena tokių – Žemosios Panemunės piliakalnis. Prie kelio tarp Mikytų ir Kriūkų stūksantis piliakalnis pritaikytas lankymui, o nuo jo viršaus atsiveria gražus Nemuno slėnio vaizdas. Visai šalia piliakalnio yra Žemosios Panemunės dvaras.
Šiaulių rajone, Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje yra Pageluvio ežerynas, kurį jį juosia Pageluvio ežeryno takas. Nuėjus taku apie pusę kilometro prasideda Barsukynės ozas, o aukščiausioje jo vietoje stūkso Pageluvio piliakalnis. Nuo jo viršaus matosi apačioje telkšantis Barsukyno ežeras.
Karmazinų piliakalnis yra Dūkštos slėnyje Neries regioninio parko teritorijoje. Dūkštos slėnis pasižymi išraiškingomis reljefo formomis – kalvomis ir atodangomis, tačiau šis piliakalnis nėra nei didelis, nei aukštas. Pasakojama, jog aplink kalvą seniau ratu augo ąžuolai, o ant jos buvo pagonių šventvietė. Piliakalnį galima pasiekti einant Dūkštos pažintiniu taku.
Dešiniajame Nemuno krante ties Alytumi stūkso Alytaus piliakalnis. Ant jo stovėjo Alytaus pilis. Netoli piliakalnio abu Nemuno krantus jungia Baltosios rožės tiltas – aukščiausias tiltas Lietuvoje. Jis puikiai matosi ir nuo piliakalnio.
Prie ežerų stūksantys piliakalniai yra ypač vaizdingi. Toks yra ir Aukštaitijos nacionaliniame parke esantis Ginučių piliakalnis. Į jo viršų veda ilgi mediniai laiptai, o nuo viršaus atsiveria gražus vaizdas į Linkmeno ežerą. Per piliakalnį eina Šiliniškių gūbrio tako maršrutas.
Važiuojant vaizdingu keliu panemune netoli Šilinės prieš akis iškyla Kartupėnų piliakalnis. Ant dešiniajame Nemuno krante stūksančio piliakalnio kitados stovėjo Bisenės pilis. Piliakalnis sutvarkytas ir pritaikytas lankymui. Nuo jo viršaus atsiveria vaizdas į Nemuną.
Tai trečiasis piliakalnis Dūkštos slėnyje Neries regioninio parko teritorijoje. Šį piliakalnį regioninis parkas vadina savo pasididžiavimu, o nuo jo viršuje įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria gražus Dūkštos slėnio vaizdas. Piliakalnis sutvarkytas ir pritaikytas lankymui. Jį galima pasiekti einant Dūkštos pažintiniu taku.
Raseinių rajone šalia, Maironio apdainuotos Dubysos, stūkso Padubysio piliakalnis, dar vadinamas Kaukuru. Sako, nuo jo atsiveria gražiausia panorama Raseinių rajone. Privažiavus poilsiavietę ant piliakalnio galima užlipti Raguvų taku, kurio maršrutas vingiuoja Dubysos slėnio šlaitais.
Aukštame Neries pakrantės iškyšulyje, šalia Naujosios Rėvos kaimo, stūkso Naujosios Rėvos piliakalnis. Atvažiavus į etnografinį Šilėnų kaimą galima leistis Šilėnų pažintiniu taku, kuris ir atves iki šio piliakalnio. Jo viršuje įrengtos stilingos apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria graži Neries slėnio panorama. Vietinių piliakalnis dar vadinamas Popu.
Šalia Kurtuvėnų miestelio kapinių stūkso kalva, ant kurios stovi koplytėlė. Dar seniau stovėjo ir bažnyčia, nors ši kalva iš tiesų yra Kurtuvėnų piliakalnis. Prie Kurtuvėnų dvaro vartų prasideda Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas, kurio maršrutas veda ir pro minėtą piliakalnį.
Skaitykite tęsinį:
Aplankyti Lietuvos piliakalniai – III dalis