• Takai su apžvalgos vietomis

Šiliniškių gūbrio takas

Žiūrėti atsiliepimus
Ignalinos raj.
55.381133, 25.975379
Kopijuoti
5 val.
15 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė

Apie Šiliniškių gūbrio taką

Šiliniškių gūbrio takas yra Aukštaitijos nacionalinio parko pėsčiųjų maršrutas, apjungiantis kelis lankytinus objektus – Šiliniškių apžvalgos bokštą, Senosios bitininkystės muziejų, Ginučių piliakalnį, Ladakalnį. Vingiuodamas ledynų suformuotu gūbriu takas veda pro aukščiausią tašką, siekiantį 200 metrų aukštį ir pasiekia Ginučių piliakalnį bei Ladakalnį, kurių aukštis šiek tiek mažesnis, tačiau tai vienos gražiausių apžvalgos aikštelių Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Maršrutas ir tako danga

Šiliniškių gūbrio takas yra aštuoneto formos žiedinis maršrutas, kurio bendras ilgis yra apie 16 kilometrų. Maršrute pakankamai daug pakilimų ir nusileidimų, tenka eiti miško takais ir miško keliais, o į Ginučių piliakalnį veda ilgi laiptai.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutas paženklintas rudos spalvos lentelėmis su žygeivio atvaizdu, pritvirtintomis prie medžių. Ženklinimas įrengtas taip, jog būtų galima keliauti į abi puses. Maršruto kilpa tarp Ginučių apžvalgos bokšto ir Senosios bitininkystės muziejaus paženklinta labai gerai, tačiau keliaujant link Ladakalnio ženklinimas nepakankamas. Take taip pat yra stilizuotų kryptį ir atstumą rodančių stulpelių, ant kurių pavaizduotas tako maršrutas ir buvimo vieta. Informacinių stendų take nedaug – vos keletas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Šilėnų gūbrio take yra net trys apžvalgos vietos. Maršruto viduryje stovi Šiliniškių apžvalgos bokštas, o keliaujant pietryčių kryptimi rasite Ginučių piliakalnio ir Ladakalnio apžvalgos aikšteles. Take yra kelios poilsiavietės, dar keliose vietose pastatyti suoliukai.

Tako schema

Kur yra takas?

Ignalinos rajone, prie kelio 1423 (Kirdeikiai – Ginučiai) tarp Paukojės ir Ginučių stovi apžvalgos bokštas. Automobilių stovėjimo aikštelėje prie bokšto stovi informacinis stendas su tako schema. Nuo čia patogu pradėti eiti taku į bet kurią pusę.

Šiliniškių gūbrio takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.