• Vaizdingi takai

Pageluvio ežeryno takas

Žiūrėti atsiliepimus
Geluvos g. Pageluvis, Šiaulių raj.
55.797942, 23.103597
Kopijuoti
2,5 val.
7,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Sūpynės, pramogos

Maršrutas ir tako danga

Pageluvio ežeryno taką sudaro didysis ir mažasis takai. Didysis takas, kurio ilgis 7,2 kilometro ir mažasis, kurio ilgis siekia 3,1 kilometro, yra žiedinės formos maršrutai. Abu jie pasideda prie Geluvos ežero ir jais reikia eiti prieš laikrodžio rodyklės judėjimo kryptį. Priėjus Dubuko ežerą takai išsiskiria, didysis takas veda tiesiai, mažasis – suka kairiau. Kitame Giluvos ežero krante takai vėl susijungia.
Maršrutas veda įvairiais miško keliais, keliukais ir takais. Pradinėje tako dalyje, kuri eina per Barsukyno ozą, yra įkalnių ir nuokalnių.

Tako ženklinimas ir stendai

Pageluvio ežeryno takas yra pažintinis maršrutas, kuriame įrengti informaciniai stendai. Juose taip pat pavaizduota tako schema su buvimo vieta. Takas gerai paženklintas. Kadangi yra Pageluvio ežeryno didysis ir mažasis takai, jie ženklinami atskirai. Mažasis takas paženklintas tamsiai mėlynais ženklais su tako pavadinimu ir 5-M žymėjimu, didysis – šviesiai mėlynos spalvos ženklais su 5-D ženklais.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje, prie Geluvos ežero yra pora apžvalgos vietų. Prie automobilių stovėjimo aikštelės vasaros metu galima nusipirkti užkandžių ir gėrimų, išsimaudyti ežere, pažaisti sporto aikštelėse. Take atokvėpio vietų nėra, išskyrus ant piliakalnio.

Tako schema

Kur yra takas?

Išvažiavus iš Šiaulių keliu A12 (Šiauliai – Kryžkalnis) važiuoti iki Bubių ir pasukus į kelią 2106 (Bubiai-Kelmė) važiuoti apie 6 km. Ties Pageluviu dešinėje kelio pusėje stovi ženklas „Pageluvio ežerynas”. Geluvos gatve važiuoti apie kilometrą, kol priekyje pasirodys netoli ežero įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Joje stovi informacinis stendas su tako schema. Čia prasideda Pageluvio ežeryno didysis ir mažasis takai.

Pageluvio ežeryno takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.