Dūkštos pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Dūkštos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
54.826766, 24.946318
Kopijuoti
2 val.
5,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Dūkštos pažintinį taką

Neries regioninis parkas, kurio teritorijoje yra Dūkštos pažintinis takas, sako, kad šis maršrutas sudėtingiausias, bet kartu ir pats įdomiausias. Takas veda ledynų suformuoto Dūkštos upelio slėnio šlaitais, todėl nuolat tenka kilti į viršų ir leistis žemyn. Dėl patvinusio upelio sraunumo Dūkšta dar vadinama Lietuvos kalnų upe. Einant taku galima pamatyti buvusios užtvankos likučius, išvysti storiausią apylinkėse Šventąjį Daubų ąžuolą ar pasidairyti po apylinkes nuo kelių regyklų. Gražiausi vaizdai matomi regykloje ant Ąžuolų kalno, todėl tolimiausią tako tašką būtina pasiekti. Kur dar galima rasti pažintinį taką, kuriame būtų du piliakalniai ir alkakalnis? Be viso to dar laukia įdomūs pažintinio tako stendai, kurie sudomina ir didelius, ir mažus.

Maršrutas ir tako danga

Dūkštos pažintinis takas yra žiedinės formos, todėl apėjus ratą grįžtama į tą pačią vietą. Maršruto ilgis – 5 kilometrai. Keliaujant taku teks eiti įvairiomis dangomis. Pramintus takus keičia žvyruoti ir asfaltuoti keliai, o įkalnėse ir nuokalnėse įrengti mediniai laiptai. Take jų gausu, kadangi maršrutas eina kalvotu reljefu.

Tako ženklinimas ir stendai

Kaip ir kituose Neries regioninio parko pažintiniuose takuose informaciniai stendai čia įdomūs ir informatyvūs, o juos skaityti nenuobodu. Informacija juose parašyta lietuvių ir anglų kalbomis. Prie Bradeliškių įrengtas skaidrus stendas, kuris padės įsivaizduoti ant piliakalnio stovėjusią pilį. Visas Dūkštos pažintinis takas pažymėtas baltomis rodyklėmis žaliame fone, todėl su aiškumu problemų neiškils.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take yra dvi atodangos, nuo kurių viršaus atsiveria vaizdas į Dūkštos slėnį ir Bradeliškių piliakalnį. Regykla yra ir ant Buivydų piliakalnio, tačiau geriausias vaizdas atsiveria iš nedidelio apžvalgos bokštelio Ąžuolų kalne. Miškais apaugusiame Neries slėnyje tolumoje matosi upės vingis.
Einant taku pailsėti galima ant įrengtų suoliukų, o ant Ąžuolų kalno galima prigulti ant didelių medinių gultų. Čia ir tako pradžioje prie Dūkštos yra poilsiavietės.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 108 (Maišiagala – Vievis) už Dūkštų pravažiavus Dūkštos upelį ir užkilus į kalną yra du nusukimai į abi puses. Kairėn pasukus lengvai pasiekiamas Dūkštos pažintinis takas, dešinėje yra Dūkštų ąžuolyno pažintinio tako automobilių stovėjimo aikštelė. Tai du skirtingi takai. Kairėje esančiu žvyrkeliu nuvažiavus apie kilometrą kelias leidžiasi žemyn ir kairėje pusėje, kur stovi informacinis stendas ir prasideda pažintinis takas, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.
Taką dar galima pasiekti naujai nutiestu asfaltuotu keliu, kuris nuo Dūkštų bažnyčios veda tiesiai prie Buivydų piliakalnio.
Trečiasis privažiavimas veda tiesiai į Ąžuolų kalną. Nuo kelio 108 (Vievis – Maišiagala) ties Verkšionimis reikia nusukti dešinėn.

Dūkštos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Alija Šafoval
2023-04-29
Labai patiko ❤️