Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas
  • Teminiai maršrutai

Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių raj.
55.827673, 23.048771
Kopijuoti
1 val.
1,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Kurtuvėnų dvaro pažintinį taką

Kurtuvėnų dvaras yra vienas seniausių Žemaitijoje, garsėjęs savo dydžiu ir turtingumu. Per daugiau nei 500 metų dvaro gyvavimo istoriją pasikeitė 10 savininkų, o giliausią žymę paliko Nagurskiai ir Pliateriai. Ilgą laiką buvęs regiono ekonominiu ir kultūriniu centru dvaras skaudų smūgį patyrė I-ojo pasaulinio karo metu, kai nuo gaisro nukentėjo keletas dvaro sodybos pastatų. Labiausiai liepsnos nuniokojo dvaro rūmus, palikusius juos be stogo. Jie taip ir nebuvo atstatyti, o po II-ojo pasaulinio karo mūro likučius išsinešiojo gyventojai.
Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas aprodęs dvaro sodybą toliau veda prie Kurtuvėnų piliakalnio, kurio viršuje yra kapinės ir stovi medinė koplyčia. Bet ir čia dar ne pabaiga. Pakeliui link jos bus proga susipažinti su Kurtuvėnų bažnyčia, senosios ir naujosios klebonijos pastatais.

Maršrutas

Žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis yra 1,8 kilometro, prasidėjęs prie Kurtuvėnų dvaro sodybos vartų čia ir baigiasi.

Tako ženklinimas, stendai atokvėpio vietos ir danga

Tiek Kurtuvėnų dvaro sodybos teritorijoje, tiek už jos ribų įrengti informaciniai stendai. Prie vartų į dvaro sodybą ir prie svirno stovi stendai su tako schema, o pats maršrutas paženklintas geltonos spalvos lentelėmis su tako pavadinimu. Maršrutas veda dvaro sodybos takais ir keliukais, už dvaro teritorijos – keliu. Dvaro pašonėje, tvenkinių pusėje, įrengta poilsiavietė su čerpėmis dengtu stogu.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 215 (Bubiai-Ramučiai) už kelių kilometrų už Bubių yra posūkis į Kurtuvėnus. P. Višinskio gatve važiuoti visą laiką tiesiai, kol dešinėje pasirodys Kurtuvėnų bažnyčia, o kairėje dvaro sodyba. Čia yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė, o prie vartų prasideda Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas.

Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.