Apie Kurtuvėnų dvaro pažintinį taką

Kurtuvėnų dvaras yra vienas seniausių Žemaitijoje, garsėjęs savo dydžiu ir turtingumu. Per daugiau nei 500 metų dvaro gyvavimo istoriją pasikeitė 10 savininkų, o giliausią žymę paliko Nagurskiai ir Pliateriai. Ilgą laiką buvęs regiono ekonominiu ir kultūriniu centru dvaras skaudų smūgį patyrė I-ojo pasaulinio karo metu, kai nuo gaisro nukentėjo keletas dvaro sodybos pastatų. Labiausiai liepsnos nuniokojo dvaro rūmus, palikusius juos be stogo. Jie taip ir nebuvo atstatyti, o po II-ojo pasaulinio karo mūro likučius išsinešiojo gyventojai.
Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas aprodęs dvaro sodybą toliau veda prie Kurtuvėnų piliakalnio, kurio viršuje yra kapinės ir stovi medinė koplyčia. Bet ir čia dar ne pabaiga. Pakeliui link jos bus proga susipažinti su Kurtuvėnų bažnyčia, senosios ir naujosios klebonijos pastatais.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 215 (Bubiai-Ramučiai) už kelių kilometrų už Bubių yra posūkis į Kurtuvėnus. P. Višinskio gatve važiuoti visą laiką tiesiai, kol dešinėje pasirodys Kurtuvėnų bažnyčia, o kairėje dvaro sodyba. Čia yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė, o prie vartų prasideda Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Žiedinės formos maršrutas prasidėjęs prie Kurtuvėnų dvaro sodybos vartų čia ir baigiasi. 1,8 kilometro ilgio taku pasivaikščioti užtenka valandos, tačiau norint daugiau susipažinti su dvaro sodyba, reikėtų skirti daugiau laiko.


Tako danga

Maršrutas veda dvaro sodybos takais ir keliukais, už dvaro teritorijos – keliu.


Tako ženklinimas ir stendai

Tiek Kurtuvėnų dvaro sodybos teritorijoje, tiek už jos ribų įrengti informaciniai stendai. Prie vartų į dvaro sodybą ir prie svirno stovi stendai su tako schema, o pats maršrutas paženklintas geltonos spalvos lentelėmis su tako pavadinimu.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Dvaro pašonėje, tvenkinių pusėje, įrengta poilsiavietė su čerpėmis dengtu stogu.


Kurtuvėnų dvaro pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai