Apie Žaliąjį taką

Aukštadvario regioniniame parke esantis Žaliasis takas įrengtas gražiame Spindžiaus miške, kuris kartu yra ir Sengirė. Gražios žalsvu ir skaidriu vandeniu išsiskiriančio Spindžiaus ir Stankos ežerų ir Strėvos upės pakrantės yra tie gamtos vaizdai, dėl ko verta leistis į aštuonių su trupučiu kilometro ilgio žygį. Tuo pačiu Žaliasis takas aplanko Velnio duobės sesę – Strėvos įgriuvą, Drabužininkų pilkapyną ir toliau nuo kelių paslėptus Orchidėjų ir Šaltinių kalnelius.

Magistraliniame kelyje A16 (Vilnius – Marijampolė) ties Strėva įrengtas vidutinio greičio matuoklis, o ties juo, kairėje kelio pusėje, yra automobilių stovėjimo aukštelė. Automobilį galima palikti čia, o tada miško keliu, vedančiu link Strėvos įgriuvos, paeiti iki Žaliojo tako pradžios. Jis prasideda už poros šimtų metrų nuo aikštelės, o link jo kryptį rodo rodyklė.

Maršruto forma

Spindžiaus mišku Žaliasis takas driekiasi apie 8,5 kilometro, o žygį pradedant automobilių stovėjimo aikštelėje ir grįžtant iki jos susidarys beveik 9 kilometrai. Takas žiedinės formos, todėl grįžtama į tą pačią vietą. Neskubant, skaitant informacinius stendus ir apžiūrint juose aprašytas vietas žygiavimui planuoti apie 3 valandas. Vasarą Spindžiaus ežere galima išsimaudyti, todėl atitinkamai laiko reiktų skirti daugiau.


Pažintinio tako infrastruktūra

Daugiau nei pusė maršruto eina miško takais. Kai kur jie platesni, kai kur siauresni, bet gan gausiai išvagoti šaknų. Dėl šios priežasties keliavimas su vaikišku vežimėliu nėra geriausia mintis. Nuo Spindžiaus ir Spindžiuko ežerų protakos iki pabaigos teks žvyruotu eiti miško keliu.

Automobilių stovėjimo aikštelėje stovi Aukštadvario informacinis stendas, kuria galima įžiūrėti ir Žaliąjį taką. Atskiro stendo su tako schema nėra. Prie lankytinų gamtos objektų take įrengti 7 informaciniai stendai, o takas pažymėtas žalios spalvos apskritimais.

Bene vaizdingiausia tako dalis yra einanti Spindžiaus ežero pakrante, tačiau specialiai įrengtų regyklų ar apžvalgos bokštelių nėra. Užtai take galima rasti keletą stovyklaviečių – automobilių stovėjimo aikštelėje, prie Spindžiaus ir Spindžiuko protakos bei greta Strėvos įgriuvos. Smėlėtos Spindžiaus ežero vietos tinkamos maudynėms.

Žaliasis takas gruodžio pradžioje

Susiję įrašai