Senųjų kaimų pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Senųjų kaimų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Verkių g., Vilnius
54.750420, 25.319245
Kopijuoti
2,5 val.
9,6 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Laiptai
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Senųjų kaimų pažintinį taką

Vaikštant po Verkių regioninio parko miškus galima atrasti senųjų kaimų, kurie Vilniui plečiantis tapo gyvenamaisiais rajonais. Nepaisant šiandieninio gyvenimo pokyčių, jie visi išsaugojo savo istoriją, su kuria supažindina dar visai naujas Senųjų kaimų pažintinis takas. Kadaise didžiausiu regione buvęs Naujųjų Verkių popieriaus fabrikas, Staviškių piliakalnis ir turėjusios būti Turniškių hidroelektrinės vieta – bene įdomiausios pažintinio tako vietos. Takas ne tik supažindina su senaisiais kaimais, bet ir pavedžioja po gražius Verkių regioninio parko miškus, upių ir upelių slėnius.

Maršrutas ir tako danga

Žiedinės formos maršruto ilgis siekia 10 kilometrų. Juo žygiuoti galima pradėti bet kurioje tako vietoje einant laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi. Tarp po miškus išsibarsčiusių kaimų reikia žygiuoti miško takais ir takeliais. Atskiros tako atkarpos, einančios per kaimus, eina asfaltuotais ar žvyruotais keliais. Maršrutas nėra sudėtingas, tik ties Naujaisiais Verkiais, Verkių Rieše ir prie Neries yra statesni pakilimai ir nusileidimai. Maršruto pradžia, kur takas pereina į kitą pusę nusekusio tvenkinio, šiek tiek drėgnoka.

Tako ženklinimas ir stendai

Ties kiekvienu senuoju kaimu įrengti informaciniai stendai su aprašymais ir tako schema. Maršrutas pažymėtais mediniais kuoliukais ant kurių parodyta ėjimo kryptis. Daugumoje jie įrengti ties takų susikirtimais ar posūkiais, todėl einant tiesiomis atkarpomis kartais jų norisi matyti daugiau.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Prie Neries, kur turėjo būti įrengta hidroelektrinė, stovi informacinis stendas, įrengtas suoliukas ir iš tos vietos atsiveria vaizdas į Nerį bei jos slėnį. Paėjus dar šiek tiek galima rasti įrengtas sūpynes. Nuo medžių nukritus lapams galima pasigėrėti nuo kalvų atsiveriančiais vaizdais prie Naujųjų Verkių ir Verkių Riešės kaimų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Nuo Verkių dvaro Verkių gatve reikia važiuoti žemyn. Beveik nusileidus iki Neries ir pasukus kairėn, Verkių gatvės tęsiniu važiuoti nepilnai 2 kilometrus, kol kairėje pamatysite tvenkinius, o šalikelėje – stovintį masyvų pažintinį taką žymintį stulpą su informacine lentele. Automobilių stovėjimo aikštelės nėra, todėl jie paliekami šalikelėje. Taką galima pradėti ir nuo bet kurios kitos vietos, nes jis yra žiedinis.

Senųjų kaimų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Sergej Somkin
2023-04-10
Naujajame take įrengti tvirti stulpai su kryptį rodančiomis rodyklėmis. 9,8 km žiedinis maršrutas lėtai įveikiamas per 2 valandas ir 20 minučių.