Birštono apžvalgos bokštas
  • Bokštas

Birštono apžvalgos bokštas

Žiūrėti atsiliepimus
Bokšto al. 25, Birštonas
54.603817, 24.013101
Kopijuoti
45 m

Birštono apžvalgos bokštas

Birštono apžvalgos bokštas pastatytas aukštas ne todėl, kad dalyvautų aukščiausio bokšto varžybose, o tam, kad kuo geriau atsiskleistų Nemuno kilpų grožis.

Šis bokštas yra aukščiausias Lietuvoje. Bendras bokšto aukštis siekia 55 metrus, o apžvalgos aikštelė įrengta 45 metrų aukštyje. Tai metalo konstrukcijų statinys, kurio apdailai panaudotos maumedžio tašai. Medžio apdaila bei trikampiai langeliai simbolizuoja medžio drožyboje naudojamus raštus, o keturkampė bokšto forma su jį dengiančiu stogeliu primena senųjų medinių pilių bokštus, ar bažnyčių varpinių architektūrą. Iš toli apžvalgos bokštas atrodo tarsi milžiniškas koplytstulpis.
Lipant viršun bokšte įrengtos 6 tarpinės aikštelės, kurių kiekvieną puošia Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžio nuotrauka, o pro trikampius langelius galima stebėti besikeičiančią kraštovaizdžio panoramą.

Dzūkija yra ta vieta, kur didžiausia Lietuvos upė tekėdama daro didžiules kilpas. Pasak mokslininkų, Nemuno kilpos – unikalus reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir visose ledyninio reljefo paplitimo zonose. Šį nuostabų kraštovaizdį anksčiau buvo galima stebėti tik iš paukščio skrydžio, tačiau ant aukšto Nemuno šlaito iškilęs aukščiausias Lietuvoje Birštono apžvalgos bokštas suteikia progą pažvelgti į Nemuno kilpas nepakilus skrydžiui ir nemokamai. Miškais apaugusiu slėniu vingiuojantis Nemunas iš bokšto matomas ypač gerai. Rytų pusėje, už kelio Vilnius – Marijampolė, visas Birštono kurortas kaip ant delno. Padaręs dar vieną kilpą pro jį taip pat teka Nemunas, bet iš bokšto jo jau nesimato.

Kur yra Birštono apžvalgos bokštas?

Kelyje A16 (Vilnius – Marijampolė) ties Birštonu yra žiedinė sankryža, o netoli jos yra nusukimas link Nemuno. Stovi ženklai, kreipiantys link apžvalgos bokšto, Škėvonių atodangos ir restorano „Seklytėlė”. Už poros šimtų metrų yra automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios iki apžvalgos bokšto nutiestas takas, įrengti laipteliai.

Apžvalgos bokštas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame bokšte? Įvertink kaip patiko!

Įvertink bokštą
Atsiliepimų kol kas nėra.