Apie Ščiurio rago pažintinį takąMaršruto schema


Kaip nuvykti?

Keliu A14 (Vilnius-Utena) privažiavus Molėtus reikia sukti į dešinę, kur link Joniškio veda kelias 173 (Molėtai-Pabradė). Inturkės gyvenvietės pradžioje sukti kairėn, kur kelias veda link Kertuojos. Reikia važiuoti pagrindiniu asfaltuotu keliu. Vėliau asfaltas baigiasi ir kelias šakojasi. Dešinėn eina kelias į Kertuoją, o kairiau įrengta rodyklė į Ščiūro ragą. Čia pasukus kairiau važiuoti iki T formos kelių sankirtos, kur reikia sukti į dešinę. Dar keli šimtai metrų ir pasirodo įrengta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios prasideda Ščiūro rago pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

8 kilometrų ilgio Ščiurio pažintinis takas yra žiedinis maršrutas, nors Ščiurio rago gale ir Cibragyje yra atkarpos, kuriomis reikia nueiti į priekį ir grįžti atgal. Galima maršrutą trumpinti iki maždaug 6 kilometrų. Pasivaikščiojimui ir stendų skaitymui planuoti ne mažiau 3 valandų.


Tako danga

Maršrutas eina arba miško taku palei ežerą, arba išilgai viso Ščiurio rago vedančiu miško keliu. Pakrante einantis takas nėra platus, kartais eina šlaitu. Pasitaiko vienas kitas išvirtęs medis, todėl juo keliauti su vaikišku vežimėliu netinka.


Tako ženklinimas ir stendai

Ščiurio rago pažintinis takas gerai paženklintas. Pastatyti informaciniai stendai, kurie taip pat rodo ir maršruto kryptį. Medžių kamienai apjuosti žaliomis juostelėmis, todėl maršrutą rasti nesunku. Taip pat yra keli informaciniai stendai, kuriuose pavaizduota tako schema ir buvimo vieta.
Einant maršrutu galima rasti ne tik standartinius informacinius stendus, bet ir įtraukiančius į veiklą. Vienus reikia pasukioti, kituose – dėlionę sudėlioti, treti prašo įminti mįsles.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take nėra apžvalgos bokštelių ar regyklų, tačiau palei ežerą vedančiame take gausu šiaip vaizdingų vietų. Kai kuriose tų vietų įrengti suoleliai atokvėpiui. Ežero pakrantėje yra kelios vietos, kur patogu išsimaudyti.


Ščiurio rago pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai