Ščiurio rago pažintinis takas
 • Vaizdingi takai

Ščiurio rago pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Palakajys, Molėtų raj.
55.209595, 25.605792
Kopijuoti
3 val.
8.5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Interaktyvūs informaciniai stendai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Ščiurio rago pažintinį taką

8 kilometrų ilgio Ščiurio pažintinis takas yra žiedinis maršrutas, nors Ščiurio rago gale ir Cibragyje yra atkarpos, kuriomis reikia nueiti į priekį ir grįžti atgal. Galima maršrutą trumpinti iki maždaug 6 kilometrų. Maršrutas eina arba miško taku palei ežerą, arba išilgai viso Ščiurio rago vedančiu miško keliu. Pakrante einantis takas nėra platus, kartais eina šlaitu. Pasitaiko vienas kitas išvirtęs medis, todėl juo keliauti su vaikišku vežimėliu netinka.

Ščiurio rago pažintinis takas gerai paženklintas. Pastatyti informaciniai stendai, kurie taip pat rodo ir maršruto kryptį. Medžių kamienai apjuosti žaliomis juostelėmis, todėl maršrutą rasti nesunku. Taip pat yra keli informaciniai stendai, kuriuose pavaizduota tako schema ir buvimo vieta.
Einant maršrutu galima rasti ne tik standartinius informacinius stendus, bet ir įtraukiančius į veiklą. Vienus reikia pasukioti, kituose – dėlionę sudėlioti, treti prašo įminti mįsles. Take nėra apžvalgos bokštelių ar regyklų, tačiau palei ežerą vedančiame take gausu šiaip vaizdingų vietų. Kai kuriose tų vietų įrengti suoleliai atokvėpiui. Ežero pakrantėje yra kelios vietos, kur patogu išsimaudyti.

Pažintinio tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Keliu A14 (Vilnius-Utena) privažiavus Molėtus reikia sukti į dešinę, kur link Joniškio veda kelias 173 (Molėtai-Pabradė). Inturkės gyvenvietės pradžioje sukti kairėn, kur kelias veda link Kertuojos. Reikia važiuoti pagrindiniu asfaltuotu keliu. Vėliau asfaltas baigiasi ir kelias šakojasi. Dešinėn eina kelias į Kertuoją, o kairiau įrengta rodyklė į Ščiūro ragą. Čia pasukus kairiau važiuoti iki T formos kelių sankirtos, kur reikia sukti į dešinę. Dar keli šimtai metrų ir pasirodo įrengta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, nuo kurios prasideda Ščiūro rago pažintinis takas.

Ščiuro rago pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Neringa Sinkuniene
2023-12-04
Žygiuoti teko gruodžio mėnesį, kai buvo daug sniego. Norėjosi, kad būtų daugiau žymėjimo, nes kai daug sniego, sunku rasti taką. Bendras vaizdas labai gražus, būtinai sugrįšime vasarą.
Indrė D.
2023-08-19
Esu molėtiškė, bet apie šią vietą sužinojau jau tik pagyvenusi ne Molėtuose. Visiška ramios girios oazė. Beveik visame take jokių industrinių garsų: tik vėjas medžiuose bei virš vandens ir šen ten genių, meletų pastuksenimai į senus medžius. Daug smagių užduočių/galvosūkių bei vietų prisėsti ir pailsėti. Laikas sutirpo tokioje ramybėje. Įdomu, kaip žiemą ten būtų? :)
Daiva Tamoševičienė
2023-04-30
Takas tikrai įspūdingas! Vaizdingas marštutas, įdomiai pateikta informacija, eini, dairaisi, grožiesi ir lauki naujos informacijos lentutės, nes jų, šmaikščių, buvo ne viena!
 • 1
 • 2
 • 1
 • 2