Sapieginės pažintinis takas
 • Smagiems pasivaikščiojimams

Sapieginės pažintinis poilsinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šilo g., Vilnius
54.700512, 25.329309
Kopijuoti
2 val.
6 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Galima atvykti visuomeniniu transportu
 • Laiptai
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Sapieginės pažintinį poilsinį taką


Sapieginės ir Šveicarijos miškų parkuose yra dar viena vieta Vilniuje, kur galima įsitikinti, kokiame unikaliame gamtos kampelyje įsikūrus mūsų sostinė. Pavilnių regioniniame parke įrengtas Sapieginės pažintinis poilsinis takas lengvo pasivaikščiojimo nežada. Maršrutas nuolat kyla į viršų ir leidžiasi žemyn, kadangi gilias raguvas čia keičia į 80 metrų aukštį iškilę atragiai. Didžiuliai aukščių skirtumai ir toks išraiškingas reljefas susidarė tirpstant ledynams ir vandens srovėms tekant po ledu. Geografas Kudaba rašė, jog ledynas čia dirbo tarsi skulptorius.
Be geografijos žinių ir gražaus kraštovaizdžio vaizdų pažintinis takas siūlo susipažinti ir su išlikusiais karinės paskirties objektais. Lenkų okupacijos metais atragiuose buvo įrengti antžeminiai ir požeminiai bunkeriai, sandėliai ir kiti kariniai objektai, kurie prasidėjus karui savo funkcijų taip ir neatliko. Dabar bunkeriai tapę šikšnosparnių buveinėmis.

Maršrutas ir tako danga

Sapieginės pažintinis poilsinis takas nėra pilnai žiedinis. Prasidėjęs Šilo gatvėje prie Našlaitėlių kapinių takas apsukęs didįjį ratą baigiasi Šilo gatvės viršuje prie žiedo. Pradžią nuo pabaigos skiria 1 kilometro atstumas, kurį patogiausia įveikti miško takais. Šilo gatve eiti pavojinga dėl intensyvaus eismo. Tako ilgis – 6 kilometrai. Jei toks maršrutas per ilgas, galima einant Žolyno gatve jį sutrumpinti beveik per pus. Tokiu atveju šiaurinis maršrutas bus pilnai žiedinis, pietinis – ne.

Maršrutas veda natūralaus grunto plačiais takais, kuriais galima važiuoti ir vaikiškais vežimėliais. Jais įveikti pilną maršrutą trukdo įrengti laiptai, kadangi take gausu įkalnių ir nuokalnių. Teks paeiti ir šaligatviu ir žvyruotu keliu, bet tokios maršruto atkarpos nėra ilgos.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintiniame take stovi nemažai stendų, tačiau dalis jų su ta pačia informacija apie patį taką. Likę stendai supažindina su ledyno sukurtu išraiškingu šios vietovės reljefu. Kai kuriuose stenduose pateikiama tako schema su parodyta buvimo vieta.
Silpniausia tako vieta yra ženklinimas. Jo faktiškai nėra, todėl tenka orientuotis pateiktomis stenduose schemomis ir pačiais stendais. Yra vietų, kur Sapieginės pažintinis poilsinis takas sutampa su Vilniaus miesto savivaldybės įrengtu Sapieginės poilsio taku. Tai nėra tas pats takas, todėl žaliomis rodyklėmis vadovautis nereikėtų. Nereikia kreipti dėmesio ir į raudonai paženklintą tako aplink Vilnių maršrutą.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nors Sapieginės takas ir veda labai išraiškingo reljefo kraštovaizdžiu su aukštais atragiais, apžvalgos vietų su gražiomis panoramomis čia nebus. Nuo kalvų galima apžvelgti tik kraštovaizdį aplink. Už tai take netrūksta poilsiui skirtų masyvių suolų. Saulės slėnyje prie Šilo gatvės įrengtos vaikų žaidimo aikštelės.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Nors Sapieginės pažintinis poilsinis takas nėra pilnai žiedinis, yra net kelios vietos, kuriose patogu pradėti pasivaikščiojimą

 • Šilo gatvėje prie Našlaitėlių kapinių;
 • Žolyno gatvėje ties Kraujo centru (Žolyno g. 36C, Vilnius);
 • Žolyno gatvėje ties troleibusų parku (Žolyno g. 11A, Vilnius);
 • Žolyno gatvėje ties lopšeliu-darželiu „Žolynėlis” (Žolyno g. 44A, Vilnius);
 • Šilo gatvės viršuje prie žiedo.

Sapieginės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.