Pūčkorių pažintinis takas
 • Takai su apžvalgos vietomis

Pūčkorių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Belmonto g. 17C, Vilnius
54.685412, 25.356640
Kopijuoti
2 val.
5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Galima atvykti visuomeniniu transportu
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Laiptai
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas

Apie Pūčkorių pažintinį taką


Tai vienas gražiausių ir įdomiausių pažintinių takų Vilniuje. Per dviejų draustinių teritorijas einantis Pūčkorių pažintinis takas pirmiausiai traukia lankytojus Pūčkorių atodangos regyklomis. Čia patogu pradėti pasivaikščiojimą taku nuo Pūčkorių atodangos, tuo pačiu pasižvalgyti po Vilnelės slėnį nuo įrengtų terasų ir regyklų. Besileidžiant taku žemyn galima aplankyti išlikusius gynybinius įtvirtinimus, o perėjus Vilnelę pradėti eiti žiediniu maršrutu. Pakeliui laukia tokios vietos kaip Pūčkorių palivarkas, Pūčkorių patrankų liejykla, Pūčkorių piliakalnis, Saulės laikrodis ir daygybę pramogų ir paslaugų siūlantis Belmonto pramogų parkas, įsikūręs Belmonto malūno vietoje prie užtvankos. Be šių objektų bus ir daug gamtos. Einant šiuo taku Pūčkorių atodangą galima apžiūrėti tiek iš apačios, tiek nuo jos viršaus.

Maršrutas ir tako danga

Einant taku galima pasirinkti vieną iš trijų maršrutų – 2,8 km, 3,7 km ir 5,3 km ilgio. Nuo Belmonto pro Pūčkorių atodangą iki Pūčkorių palivarko visi maršrutai sutampa. Perėjus tiltą per Vilnelę einant tiesiai bus trumpiausias maršrutas, pasukus dešiniau – vidutinis, pasukus kairiau – ilgiausias.

Maršrutas veda sutankinto ir natūralaus grunto takais, kurie yra platūs ar gerai praminti. Yra vietų, kur tenka eiti asfaltuotu arba žvyruotu keliu. Takas veda kalvota vietove, todėl statesnėse įkalnėse ir nuokalnėse įrengti laiptai.

Tako ženklinimas ir stendai

Vizualiai takas nėra paženklintas, tik kai kur galima rasti nuo seno likusias tako rodykles. Maršrutą reikia įsidėmėti arba nusifotografuoti, kadangi jis pateiktas informaciniuose stenduose. Galima pamatyti ir naujo dizaino informacinių stendų. Galima vadovautis ir Vilniaus miesto savivaldybės įrengto Pūčkorių tako žaliomis rodyklėmis, kadangi šių takų maršrutai sutampa. Dalis maršruto sutampa su tako aplink Vilnių maršrutu, kuris pažymėtas raudona spalva, tačiau jį reikėtų ignoruoti.
Take pastatyta nemažai informacinių stendų, iš kurių galima daugiau sužinoti apie Pūčkorių atodangą, likusius gynybinius įtvirtinimus, apgriuvusius patrankų liejyklos pastatus, kitus gamtinius bei istorinius objektus.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos.

Pūčkorių atodangos aukštis siekia 65 metrus, todėl Pūčkorių pažintinis istorinis takas turi vieną įspūdingiausių apžvalgos aikštelių visoje Lietuvoje. Atodangos viršuje įrengtos apžvalgos aikštelės, medinės terasos bei pavėsinės. Sudarytos sąlygos nuo atodangos atsiveriančiais vaizdais gėrėtis ir žmonėms su negalia. Žingsniuojant pažintiniu taku atsikvėpti galima atsisėdus ant įrengtų suolų. Take yra ir dar viena apžvalgos aikštelė, esanti jaujoje tako atkarpoje. Nebloga apžvalga atsiveria ir nuo Pūčkorių piliakalnio, pro kurį veda ilgiausias tako maršrutas.
Pūčkorių atodanga yra ne tik apžvalgos aikštelė, bet ir atokvėpio vieta, čia yra jaukių zonų poilsiui. Prie automobilių stovėjimo aikštelės galima įsigyti užkandžių ir gėrimų. Pūčkorių pažintinis takas eina pro pat Belmonto vandens malūną, kur yra net keli restoranai, bei pramogų parkas. Keliaujant taku atsikvėpti galima ant įrengtų suolų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Didžioji tako dalis yra žiedinis maršrutas ir yra kelios vietos, kur patogu pradėti pasivaikščiojimą pažintiniu taku:

 • S. Batoro gatvėje prie Pūčkorių atodangos (yra automobilių stovėjimo aikštelė);
 • Pūčkorių gatvėje prie Pūčkorių piliakalnio (yra automobilių stovėjimo aikštelė);
 • Belmonto gatvėje prie Belmonto pramogų parko (yra automobilių stovėjimo aikštelė). Takas eina kitoje pusėje Vilnelės.

Pūčkorių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Darius Valancauskas
2023-07-29
Kad neimanoma susigaudyt kur eit, eini belekaip. Neaisku nei kur tas trumpesnis, nei kur tas ilgesnis, stenda irgi viena temaciau. Gal del to kad ne ten nuejom. Turetu sudeliot zenklinima aisku.