Apie Pūčkorių pažintinį taką


Tai vienas gražiausių ir įdomiausių pažintinių takų Vilniuje. Per dviejų draustinių teritorijas einantis Pūčkorių pažintinis takas pirmiausiai traukia lankytojus Pūčkorių atodangos regyklomis. Čia patogu pradėti pasivaikščiojimą taku, tuo pačiu pasižvalgyti po Vilnelės slėnį nuo įrengtų terasų ir regyklų. Besileidžiant taku žemyn galima aplankyti išlikusius gynybinius įtvirtinimus, o perėjus Vilnelę pradėti eiti žiediniu maršrutu. Pakeliui laukia tokios vietos kaip Pūčkorių palivarkas, Pūčkorių patrankų liejykla, Pūčkorių piliakalnis, Saulės laikrodis ir daygybę pramogų ir paslaugų siūlantis Belmonto pramogų parkas, įsikūręs Belmonto malūno vietoje prie užtvankos. Be šių objektų bus ir daug gamtos. Einant šiuo taku Pūčkorių atodangą galima apžiūrėti tiek iš apačios, tiek nuo jos viršaus.


Tako schema


Kaip atvykti?

Į pažintinį taką geriausia vykti Belmonto gatve. Jos gale prie Belmonto pramogų parko yra didelės automobilių stovėjimo aikštelės, nuo kurių reikėtų eiti prie kabančio tilto. Prie jo stovi pirmasis stendas su schema. Čia prasideda Pūčkorių pažintinis takas ir nuo čia pradėti pasivaikščiojimą aiškiausia, tačiau galima rinktis pradžią ir ant Pūčkorių atodangos ar prie Pūčkorių piliakalnio.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Einant taku galima pasirinkti vieną iš trijų maršrutų – 2,8 km, 3,7 km ir 5,3 km ilgio. Nuo Belmonto pro Pūčkorių atodangą iki Pūčkorių palivarko visi maršrutai sutampa. Perėjus tiltą per Vilnelę einant tiesiai bus trumpiausias maršrutas, pasukus dešiniau – vidutinis, pasukus kairiau – ilgiausias. Priklausomai nuo pasirinkto maršruto pasivaikščiojimui planuokite nuo 1,5 iki 3 valandų. Pūčkorių pažintinis takas yra žiedinės formos.


Tako danga

Maršrutas veda sutankinto ir natūralaus grunto takais, kurie yra platūs ar gerai praminti. Yra vietų, kur tenka eiti asfaltuotu arba žvyruotu keliu. Takas veda kalvota vietove, todėl statesnėse įkalnėse ir nuokalnėse įrengti laiptai.


Tako ženklinimas ir stendai

Šis takas nėra paženklintas. Reikia nusifotografuoti ar įsidėmėti schemą, esančią tako stende ir ja vadovautis. Kad būtų aiškiau, rekomenduoju perskaityti informaciją apie Pūčkorių pažintinį istorinį taką. Jis išskirtas kaip atskiras takas.
Vietomis abiejų takų maršrutai sutampa, todėl pakeliui rasite ir naujo tipo (Pūčkorių pažintinio tako) ir seno tipo (Pūčkorių pažintinio istorinio tako) informacinių stendų.

Stendas su Pūčkorių pažintinio tako schema

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take įrengtos dvi regyklos. Viena yra Pūčkorių atodangos viršuje, kur įrengtos apžvalgos aikštelės, terasos ir takai. Kitą galima rasti tako atkarpoje link Belmonto, už keleto šimtų metrų nuo Pūčkorių atodangos. Nebloga apžvalga atsiveria ir nuo Pūčkorių piliakalnio, pro kurį veda ilgiausias tako maršrutas.
Pūčkorių atodanga yra ne tik apžvalgos aikštelė, bet ir atokvėpio vieta, čia yra jaukių zonų poilsiui. Prie automobilių stovėjimo aikštelės galima įsigyti užkandžių ir gėrimų. Pūčkorių pažintinis takas eina pro pat Belmonto vandens malūną, kur yra net keli restoranai, bei pramogų parkas. Keliaujant taku atsikvėpti galima ant įrengtų suolų.


Pūčkorių pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai