Apie pažintinį maršrutą „Protėvių takas“


Aukštadvario regioniniame parke tarp Strėvos ir Spindžiaus (Špokų) kaimų įrengtas pažintinis maršrutas „Protėvių takas“, kurio ilgis siekia 9 kilometrus. Miško keliais ir keliukais vedantis maršrutas aplanko Strėvos senkapius ir pilkapyną, Karališkąją virtuvę, jau nugriuvusią Špokų vinkšną ir Spindžiaus ąžuolą. Maršrutu galima tiek pėsčiomis eiti, tiek dviračiu važiuoti, tik vienintelė tako atkarpa netoli Spindžiaus kaimo eina ne keliu, bet takeliu.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Magistraliniame kelyje A16 (Vilnius – Marijampolė) ties Strėva įrengtas vidutinio greičio matuoklis, o ties juo, kairėje kelio pusėje, yra automobilių stovėjimo aukštelė. Automobilį galima palikti čia, prie Stankos ežero, o keliu paeiti iki Strėvos gyvenvietės, kur sankryžoje stovi informacinis stendas su maršruto schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

9 kilometrų ilgio pažintinis maršrutas yra žiedinės formos. Pasivaikščiojimui juo planuoti 3 valandas.


Tako danga

Maršrutas beveik visą laiką veda miško arba žvyruotu keliu. Tik netoli Spindžiaus (Špokų) kaimo apie pora šimtų metrų reikia paeiti siauru takeliu.


Tako ženklinimas ir stendai

Strėvos gyvenvietėje įrengtas pažintinio maršruto Protėvių takas informacinis stendas su maršruto schema. Einant taku bus dar keli informaciniai stendai su trumpais aprašymais. Keliose vietose stovi įrengtos pažintinio maršruto nuorodos. Ant medžių galima pastebėti spalvotą ženklinimą, tačiau kuri spalva žymi maršrutą niekur nenurodyta.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Vienintelė atokvėpio vieta pažintiniame maršrute yra įrengta prie kelio Vilnius – Marijampolė, kur stovi Karališko virtuvės ženklas.


Protėvių takas takas iš arti

Susiję įrašai