Apie maršrutą „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“

Partizaninio karo metu Šimonių giria buvo svarbi vieta, kadangi čia telkėsi Algimanto apygardos partizanai. Girioje 1947 m. kovą įsikūrė Karaliaus Mindaugo vadavietė, iš kurios buvo vadovaujama visam pasipriešinimo judėjimui Aukštaitijoje. 1949 m. vasarą Šimonių girioje vadavietę įsirengė Algimanto apygardos vadovybė. Visas šias vadaviečių ir slėptuvių vietas galima apžiūrėti einant įrengtu maršrutu. Pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“ vedžioja po Šimonių girią rodydamas vieną slaptavietę po kitos. Slaptavietės, žūties vietos, kovotojų pavardės ir faktai – liūdnų prisiminimų pažintinis maršrutas, skirtas pagerbti kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą.


Maršruto schema


Kaip nuvykti?

Keliu 118 (Utena – Kupiškis) pravažiavus Svėdasus už poros kilometrų yra posūkis į kairę ir ženklas – Andrioniškis 22km. Įsukus į žvyruotą kelią 1216 (Čiukai – Sedeikiai) važiuoti apie 1 kilometrą. Dešinėje kelio pusėje prasideda miško keliukas, o prie jo stovi informacinis stendas su maršruto schema. Automobilį galima palikti šalikelėje.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Einant maršrutu, skirtu automobilininkams, pradžios tašką nuo pabaigos skiria apie 1,5 kilometro. Grįžtus į tako pradžią bendras maršruto ilgis, einant automobilininkų maršrutu, gaunasi 17 kilometrų. Nors schemoje parodytos atkarpos, skirtos pėstiesiems ir dviratininkams, jos nėra pažymėtos ir jomis eiti nerekomenduojama. Viena tokių atkarpų prie Priegodo ežero yra nepraeinama. Visam maršrutui įveikti rekomenduojama skirti 5 valandas.


Tako danga

Maršrutas, skirtas keliaujantiems automobiliu, veda žvyruotais miško takais. Pėstiesiems ir dviratininkams skirta trasa eina miško takais.


Tako ženklinimas ir stendai

Prie partizanų slėptuvių ar kitose partizanų atminimą įamžinančiose vietose įrengti informaciniai stendai. Maršrutą ženklina baltos spalvos betoniniai fragmentai. Jie maršrute yra vos keli ir ženklina tik automobiliams skirtą trasą. Pėstiesiems ir dviratininkams skirta trasa nėra pažymėta ir savarankiškai eiti ja nepatariama.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Maršrute specialiai įrengtų apžvalgos ar atokvėpio vietų nėra.


Pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“ iš arti

Susiję įrašai