Apie Nevėžio upės slėnio pažintinį taką


Senvagės – tai išskirtinė Nevėžio upės slėnio, o kartu ir viso Krekenavos regioninio parko vertybė. Su čia vertybe supažindina prie Krekenavos įrengtas Nevėžio upės slėnio pažintinis takas. Čia plyti užliejamos pievos, kuriose telkšo pasagos formos vandens telkiniai. Tai senvagės, kurios Nevėžiui suformavus naują vagą taip ir liko atskirtos nuo upės. Čia įrengtas pažintinis takas ir veda aplink vieną tokių senvagių, kartu leisdamas pažvelgti ir į naujai suformuotą Nevėžio vagą.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Iš Krekenavos išvažiavus keliu 2008 (Krekenava – Vilainiai) maždaug už kilometro yra posūkis dešinėn, yra įrengti pažintinio tako ir poilsiavietės ženklai. Už šimto metrų yra automobilių stovėjimo aikštelė, poilsiavietė bei iškaba „link senvagių“, kuri ir reiškia pažintinį taką.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Nevėžio upės slėnio pažintinis takas yra žiedinis maršrutas, kurio ilgis siekia 1,6 kilometro. Pasivaikščiojimui šiuo taku valandos pilnai užteks.


Tako danga

Toje vietoje, kur telkšo senvagės ir yra drėgna – nutiesti mediniai tilteliai. Miškingoje dalyje maršrutas veda gerai pramintu natūralaus grunto taku, o aplink senvages vingiuoja siauras takelis per pievą.


Tako ženklinimas ir stendai

Pažintiniame take yra du stendai su tako schema ir dar du informaciniai stendai apžvalgos bokštelyje. Miško dalyje matosi keli akmenys, ant kurių įrengtas ženklinimas, senvagių dalyje ženklinimo nėra. Senvagių pievose ganosi gyvuliai, todėl palei visą pažintinio tako maršrutą nutiestas elektrinis piemuo. Juo galima vadovautis tarsi tako ženklinimu.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pamiškėje, priėjus Nevėžio senvages, įrengtas 6 metrų aukščio apžvalgos bokštelis, tačiau vaizdą į senvages užstoja medžiai. Prie bokštelio įrengti suoliukai, o automobilių stovėjimo aikštelėje yra poilsiavietė.


Nevėžio upės slėnio pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai