Apie mitologinį pažintinį taką

Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, Mitologinis pažintinis takas supažindina su mitologine tema. Einant taku galima matyti meniškus skulptorių darbus, kurie kartu su informaciniais stendais supažindina su senojo tikėjimo dievybėmis. Pažintinio tako maršrutas pro Sirvėtos regioninio parko lankytojų centrą veda į dvarvietę, kur yra išlikusi liepų pavėsinė. Rekomenduojama pasivaikščiojimą pažintiniu taku pradėti lankytojų centre, kur pasiklausius įdomių pasakojimų eiti pažintiniu taku bus dar įdomiau.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Kelyje 102 (Švenčionys-Ignalina) keli kilometrai už Švenčionių yra posūkis į dešinę, vedantis į Šventos gyvenvietę. Reikia važiuoti per gyvenvietę vedančiu pagrindiniu keliu, o jam nusileidus prie vandens telkinio matosi įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Automobilį galima palikti prie lankytojų centro, tačiau šioje vietoje nėra stendo, su pažintinio tako schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pažintinis takas yra žiedinės formos, tačiau tako dalis, vedanti link lankytojų centro ir liepų pavėsinės, tokia nėra. Maršruto ilgis nesiekia 1,5 kilometro ir juo pasivaikščioti užtenka skirti valandą laiko.


Tako danga

Pažintinis takas veda sutankinto grunto takais, o statesnėse vietose įrengti mediniai laiptai.


Tako ženklinimas ir stendai

Mitologinis pažintinis takas išskirtinis tuo, kad kiekvienai senojo tikėjimo dievybei yra pastatytas ne tik informacinis stendas, bet ir atskira skulptūra. Prie automobilių stovėjimo aikštelės pastatytas stendas su pažintinio tako schema, o maršrutą ženklina paukščiu dekoruotos nuorodos.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintiniame take įrengtos dvi poilsiavietės, viena netoli automobilių stovėjimo aikštelės, kita – ant kalvos prie tvenkinio. Atsikvėpti galima ant įrengtų suoliukų.


Mitologinis pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai