Litorinos pažintinis takas
 • Takai su apžvalgos vietomis

Litorinos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Placio g., Karklė, Klaipėdos raj.
55.798938, 21.070511
Kopijuoti
1 val.
2,8 km
Linijinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Laiptai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas

Apie Litorinos pažintinį taką

Daugeliui puikiai žinomas pavadinimas Olando kepurė. Taip vadinamas 23 metrų aukščio skardis ant Baltijos jūros kranto, kur iš įrengtos regyklos pasižvalgyti į akmenuotą pajūrį nuolat plūsta žmonės. Tai viena mėgstamiausių klaipėdiečių laisvalaikio leidimo vietų gamtoje. Ši vieta jau buvo populiari ir XIX amžiuje, kai Klaipėdoje reziduojant Prūsijos karališkajai šeimai čia nuolat atvykdavo pasivaikščioti karalienė Luizė. Nieko nuostabaus, kad nuo Olando kepurės prasideda pasivaikščiojimui skirtas pažintinis takas Litorina, kuris eina į Klaipėdos pusę daugiau nei 2,5 kilometro. Litorinos pavadinimą pažintinis takas gavo neatsitiktinai. Būtent taip vadinosi ledynmečiu buvusi jūra, kurios kranto linija čia išlikusi. Šios jūros lygis buvo aukštesnis, todėl matosi išlikę aukšti skardžiai, dovanojantys gražias panoramas. Takas ne tik gražias panoramas dovanoja, jis veda per gražų tarsi dvaro parkas mišką, sodintą prieš daugiau nei šimtą metų. Netoli pabaigos takas netikėtai priveda ir prie pajūryje stūksančio piliakalnio.

Maršrutas ir tako danga

2,8 kilometro ilgio pažintinis takas nėra žiedinės formos. Nuėjus maršrutu pirmyn, atgal galima grįžti tuo pačiu taku arba pajūriu. Litorinos pažintinis takas prasideda medinių lentelių taku iki Olandų kepurės. Nuo jos maršrutas eina pajūrio miško taku. Pakeliui jis kerta ne vieną medinių lentelių taką, vedantį į pajūrį. Miške palei jūrą yra ir daugiau takų, todėl atgal galima grįžti kitu taku arba pajūriu.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti keli informaciniai stendai. Juose galima sužinoti kas ta Litorina ir kodėl taip vadinasi šis takas. Tako maršrutas paženklintas mediniais kuoliukais ant kurių nupieštos raudonos kryptį rodančios rodyklės. Maršrutas ne vienoje vietoje sutampa su Jūros taku, Sveikatos taku ar vienu iš Camino Lituano maršrutų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Litorinos pažintinis takas turtingas regyklomis ir visos jos su vaizdu į jūrą. Įspūdingiausia iš jų įrengta ant Olando kepurės skardžio. Take atokvėpiui įrengti suoliukai, o vienoje vietoje ant skardžio galima pasisupti sūpynėmis. Šiltu metų laiku baigus pasivaikščiojimą taku galima pasimėgauti saule ir jūra paplūdimyje.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 2217 (Klaipėda – Karklė) likus kilometrui iki Karklės yra didelė Olando kepurės automobilių stovėjimo aikštelė. Nuo jos einant taku link Olando kepurės stovi informacinis stendas, žymintis jo pradžią.
Eiti taku galima pradėti ir iš kito galo. Ties Kukuliškiais yra vaikų poilsio stovykla „Pasaka”, netoli kurios prie to paties kelio yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir įrengtas informacinis stendas, žymintis Litorinos pažintinio tako pradžią.

Litorinos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Aušra
2024-07-01
Nuo Karklės pradėti eiti link Olando kepurės , Kukuliškio piliakalnio, iki Girulių - puikus marštutas 3-4 val.