Pajūrio regioninio parko teritorijoje įrengta 4 pasivaikščiojimo takų sistema, kur visi maršrutai susijungia. Galima keliauti kiekvienu taku atskirai, arba galima apeiti vieną didelį ratą susijungiančiais takais. Tai Sveikatos takai, todėl specialiai įrengtų ir pažinimui skirtų informacinių stendų nėra. Kas kelis kilometrus galima pamatyti lenteles, kuriose supažindinama kiek kalorijų sudeginta ir kokį suvalgytą patiekalą sudegintų kalorijų kiekis atitinka. Nors visi takai yra vienas šalia kito, tuo pat metu jie yra pakankamai skirtingi. Raudonasis takas yra pats vaizdingiausias, kadangi jis eina pro Olando kepurės apžvalgos aikštelę, o vėliau driekiasi laukine pajūrio gamta. Geltonasis vingiuoja vaizdingais pajūrio miškais, o susijungimo su Mėlynuoju taku vietoje galima apžiūrėti Kukuliškių piliakalnį ir Memel-Nors gynybinius įtvirtinimus. Šie objektai lygiai taip pat arti yra ir prie Mėlynojo tako, kuris veda iki Kalotės ežero. Prie jo taip pat yra vaizdinga vieta. Ten jau galima rasti ir Žaliąjį taką, kuris vingiuoja miškais tarp geležinkelio bėgių ir Kalotės ežero.
Takų schemos
Raudonasis takas
Geltonasis takas
Mėlynasis takas
Žaliasis takas
Kaip nuvykti?
Sveikatos takai, o kartu ir Raudonasis takas, prasideda Karklėje prie Pajūrio regioninio parko direkcijos pastato – Placio 54, Karklė. Važiuojant keliu Karklė-Klaipėda galima sustoti automobilių stovėjimo aikštelėje ties Olando kepurės skardžiu. Pro ten praeina Raudonasis ir Geltonasis takai. Tame pat kelyje ties Kukuliškiais taip pat yra kelios vietos, kur galima palikti automobilį, pro ten praeina Geltonasis ir Mėlynasis maršrutas. Žaliąjį maršrutą galima rasti nuvažiavus į Kalotę ir susiradus Miško gatvę. Jos gale taip pat stovi informacinis stendas ir nuo ten prasideda Žaliasis takas.
Maršrutas ir planuojamas laikas
Sveikatos takai tai 4 tarpusavyje susijungiančių pėsčiųjų maršrutų sistema, kurioje visi maršrutai yra žiediniai. Raudonojo tako ilgis – 4 km, Geltonojo tako – 3,5 km, Mėlynojo tako – 4,5 km, Žaliojo tako – 3,5 km. , Visi takai yra žiedinės formos, ėjimo kryptis – pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę. Ėjimo trukmė priklauso nuo pasirinktos trasos.
Tako danga
Sveikatos takų danga yra įvairi. Raudonasis takas iš pradžių eina šaligatviu ir pėsčiųjų taku, o grįždamas atgal veda pajūrio smėliu. Kitose vietose dažniausiai tenka eiti tiek plačiais, tiek siaurais miško takais ar miško keliukais. Vietomis gali tekti eiti per žolę, todėl reikia atkreipti dėmesį į erkes.



Tako ženklinimas ir stendai
Kiekvienas Sveikatos takų maršrutas pažymėtas skirtinos spalvos rodyklėmis. Jos dažniausiai įrengtos ant medinių stulpelių, bet kai kur žymėjimą galima rasti ir ant medžių. Ženklinimas įrengtas taip, kad būtų galima eiti abiem kryptimis. Kiekviename take yra po du stendus, kuriuose pavaizduotos takų schemos ir jų vieta žemėlapyje.
Apžvalgos ir atokvėpio vietos
Bene gražiausia Sveikatos takų vieta – ant skardžio viršaus įrengta Olando kepurės apžvalgos aikštelė. Einant Raudonuoju taku galima rasti dar keletą vietų, iš kur atsiveria gražus vaizdas į jūrą. Pagrindinės atokvėpio vietos – Olando kepurės automobilių stovėjimo aikštelė, poilsiavietė prie Kalotės ežero, nulipimas prie jūros Karklėje ties kapinėmis.



Sveikatos takai iš arti













































