Sveikatos takai
 • Vaizdingi takai

Sveikatos takai

Žiūrėti atsiliepimus
Palacio g. 54, Karklė, Klaipėdos raj.
55.806982, 21.074105
Kopijuoti
9 val.
32 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Galima atvykti visuomeniniu transportu
 • Gėrimai ir užkandžiai
 • Laiptai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas


Pajūrio regioninio parko teritorijoje įrengta 4 pasivaikščiojimo takų sistema, kur visi maršrutai susijungia. Galima keliauti kiekvienu taku atskirai, arba galima apeiti vieną didelį ratą susijungiančiais takais. Tai Sveikatos takai, todėl specialiai įrengtų ir pažinimui skirtų informacinių stendų nėra. Kas kelis kilometrus galima pamatyti lenteles, kuriose supažindinama kiek kalorijų sudeginta ir kokį suvalgytą patiekalą sudegintų kalorijų kiekis atitinka. Nors visi takai yra vienas šalia kito, tuo pat metu jie yra pakankamai skirtingi. Raudonasis takas yra pats vaizdingiausias, kadangi jis eina pro Olando kepurės apžvalgos aikštelę, o vėliau driekiasi laukine pajūrio gamta. Geltonasis vingiuoja vaizdingais pajūrio miškais, o susijungimo su Mėlynuoju taku vietoje galima apžiūrėti Kukuliškių piliakalnį ir Memel-Nors gynybinius įtvirtinimus. Šie objektai lygiai taip pat arti yra ir prie Mėlynojo tako, kuris veda iki Kalotės ežero. Prie jo taip pat yra vaizdinga vieta. Ten jau galima rasti ir Žaliąjį taką, kuris vingiuoja miškais tarp geležinkelio bėgių ir Kalotės ežero.

Dar 4 maršrutai įrengti Klaipėdos savivaldybės teritorijoje. Šiuose takuose nėra išskirtinių vaizdingų vietų ar įdomių lankytinų objektų. Juose taip pat nėra ir pažintinių stendų. Tiek Klaipėdos savivaldybės teritorijoje, tiek Pajūrio regioniniame parke esantys takai susijungia į vieną takų sistemą. Bendras takų ilgis siekia 32 kilometrus.

Takų schemos

Raudonasis takas

Geltonasis takas

Mėlynasis takas

Žaliasis takas

Samaninis takas

Baltas takas

Geltonas takas (Klaipėdos Pajūrio miške)

Purpurinis takas

Kaip nuvykti?

Pajūrio regioninio parko Sveikatos takai, o kartu ir Raudonasis takas, prasideda Karklėje prie Pajūrio regioninio parko direkcijos pastato – Placio 54, Karklė. Važiuojant keliu Karklė-Klaipėda galima sustoti automobilių stovėjimo aikštelėje ties Olando kepurės skardžiu. Pro ten praeina Raudonasis ir Geltonasis takai. Tame pat kelyje ties Kukuliškiais taip pat yra kelios vietos, kur galima palikti automobilį, pro ten praeina Geltonasis ir Mėlynasis maršrutas. Žaliąjį maršrutą galima rasti nuvažiavus į Kalotę ir susiradus Miško gatvę. Jos gale taip pat stovi informacinis stendas ir nuo ten prasideda Žaliasis takas.

Klaipėdos savivaldybės teritorijoje du Sveikatos takų maršrutus galima rasti netoli Vasaros estrados. Samaninis maršrutas prasideda visai šalia jos, o Purpurinis – maždaug už kilometro einant asfaltuotu dviračių taku link Girulių. Baltos ir Geltonos spalvų maršrutai prasideda Giruliuose prie traukinių stoties.

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pajūrio regioniniame parke Sveikatos takai tai 4 tarpusavyje susijungiančių pėsčiųjų maršrutų sistema, kurioje visi maršrutai yra žiediniai. Raudonojo tako ilgis – 4 km, Geltonojo tako – 3,5 km, Mėlynojo tako – 4,5 km, Žaliojo tako – 3,5 km. , Visi takai yra žiedinės formos, ėjimo kryptis – pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę. Ėjimo trukmė priklauso nuo pasirinktos trasos.

Klaipėdos Pajūrio miške Sveikatos takus taip pat sudaro 4 žiediniai maršrutai. Baltos ir Samaninės spalvos maršrutų ilgis yra 3,5 km., Geltonos ir Purpurinės spalvos – 5km.

Tako danga

Sveikatos takų danga yra įvairi. Raudonasis takas iš pradžių eina šaligatviu ir pėsčiųjų taku, o grįždamas atgal veda pajūrio smėliu. Kitose vietose dažniausiai tenka eiti tiek plačiais, tiek siaurais miško takais ar miško keliukais. Vietomis gali tekti eiti per žolę, todėl reikia atkreipti dėmesį į erkes. Vietomis pasitaiko atkarpų, kuriose tenka bristi aukšta žole.

Tako ženklinimas ir stendai

Kiekvienas Sveikatos takų maršrutas pažymėtas skirtinos spalvos rodyklėmis. Jos dažniausiai įrengtos ant medinių stulpelių, bet kai kur žymėjimą galima rasti ir ant medžių. Ženklinimas įrengtas taip, kad būtų galima eiti abiem kryptimis. Kiekviename take yra po du stendus, kuriuose pavaizduotos takų schemos ir jų vieta žemėlapyje. Pajūrio regioniniame parke maršrutai paženklinti gana gerai, o Klaipėdos savivaldybės teritorijoje esančiuose takuose gausu ženklinimo spragų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Bene gražiausia Pajūrio regioninio parko Sveikatos takų vieta – ant skardžio viršaus įrengta Olando kepurės apžvalgos aikštelė. Einant Raudonuoju taku galima rasti dar keletą vietų, iš kur atsiveria gražus vaizdas į jūrą. Pagrindinės atokvėpio vietos – Olando kepurės automobilių stovėjimo aikštelė, poilsiavietė prie Kalotės ežero, nulipimas prie jūros Karklėje ties kapinėmis. Klaipėdos

Pajūrio miške esančiuose Sveikatos takuose apžvalgos vietų nėra.

Sveikatos takai iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.