Laumėnų pažintinė trasa
  • Vaizdingi takai

Laumėnų pažintinė trasa

Žiūrėti atsiliepimus
Girionių miškas, Girionys, Kauno raj.
54.856662, 24.035275
Kopijuoti
2 val.
6 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Laumėnų pažintinę trasą

Tai labiau ne pažintinė, bet jungiamoji trasa, sujungianti Pakalniškių pažintinį taką su Žiegždrių pažintiniu taku. Marių pakrante vedantis maršrutas yra vaizdingas, o geriausias vaizdas atsiveria nuo atodangų.

Maršrutas ir tako danga

Laumėnų pažintinė trasa yra linijinis maršrutas, tačiau viena jo dalis yra sužiedinta. Bendras trasos ilgis – 6km. Maršrutas veda palei marias einančiais natūralaus grunto takais, kurie išvagoti šaknimis. Artėjant link Žiegždrių yra statesnių įkalnių ir nuokalnių. Yra keli tilteliai, tačiau pasitaiko ir šlapių vietų.

Tako ženklinimas ir stendai

Maršrutas paženklintas mėlynos spalvos žymėmis ant medžių, kurios matosi einant abiem kryptimis. Tarp Girionių poilsiavietės ir Pakalniškių pažintinio tako ženklinimas yra žalios spalvos. Vienintelis informacinis stendas trasoje yra prie Žaisos šaltinio.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Trasa veda Kauno marių pakrante, todėl yra ne viena apžvalgos vieta į marias. Einant galima rasti pora poilsiaviečių, yra keli suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinė trasa?

Laumėnų pažintinė trasa prasideda ties Girionimis, kur Pakalniškių pažintinis takas pasiekia Kauno marių pakrantę. Pasibaigia ties Žiegždriais, susijungusi su Žiegždrių pažintiniu taku. Pagal Kauno marių regioninio parko tinklapį patogiausia vykti į Girionių poilsiavietę. Netoli Kauno HE prasideda kelias link Vaišvydavos. Juo reikia važiuoti kelis kilometrus iki žiedinės sankryžos, kurioje prasideda kelias 1902 (Vaišvydava – Žiegždriai). Už daugiau nei kilometro prasideda Girionys ir pasukus kairėn Laumėnų gatve reikia leistis prie Kauno marių. Pabaigoje yra Girionių poilsiavietė ir automobilių stovėjimo aikštelė.

Laumėnų pažintinė trasa iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.