Žiegždrių geologinis pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Žiegždrių geologinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Kalniškių g., Žiegždriai, Kauno raj.
54.888856, 24.076650
Kopijuoti
1 val.
1,7 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Žiegždrių geologinis pažintinis takas yra tikra geologijos pamoka po atviru dangumi. Jis prasideda ties viena atodanga, o baigiasi ties kita. Pakeliui galima apžiūrėti konglomeratą, vienintelę vietą Lietuvoje, kur formuojasi stalaktitai bei pasiskaityti net ir vaikams suprantamų geologijos paaiškinimų. Šlaito viršumi vedantis takas atveria gražias Kauno marių panoramas, o Kauno marių regioninis parkas kviečia visus atvykstančius atsivežti po varpelį ir jį pakabinti.

Maršrutas ir tako danga

Geologinis pažintinis takas yra linijinis maršrutas prasidedantis prie Kalniškių konglomerato atodangos ir pasibaigiantis ties Žiegždrių atodanga. 1,6 kilometro ilgio maršrutas veda pramintais natūralaus grunto bei sutankinto grunto takais, o ties konglomeratu ir kai kuriose kitose vietose – medinių lentelių takais. Take yra nemažai laiptų.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintiniame take įrengti tiek standartiniai, tiek interaktyvūs sukinėjami informaciniai stendai. Įrengtos rodyklės, rodančios kryptį ir atstumą iki lankytinų objektų.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintinio tako maršrutas eina aukšto Kauno marių šlaito viršumi, todėl apžvalgos vietų netrūksta. Take taip pat yra poilsiaviečių bei pastatytų suoliukų.

Tako schema

Kur yra geologinis pažintinis takas?

Netoli Kauno HE prasideda kelias link Vaišvydavos. Juo reikia važiuoti kelis kilometrus iki žiedinės sankryžos, kurioje prasideda kelias 1902 (Vaišvydava – Žiegždriai). Važiuoti iki Žiegždrių ir ten pasukti į Kalniškių gatvę. Ji eina lygiagrečiai pažintiniam takui ir automobilį galima palikti vienoje iš ten esančių aikštelių. Norint eiti taku nuo pradžios reikia Kalniškių gatvėje pasukti link Kalniškių konglomerato atodangos, prie kurios yra automobilių stovėjimo aikštelė i stendas su schema.

Žiegždrių geologinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.