Pakalniškių pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Pakalniškių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Liepų g. 1, Girionys
54.855520, 24.044456
Kopijuoti
1,5 val.
3 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Interaktyvūs informaciniai stendai
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Pakalniškių pažintinį taką

Kauno marių pakrantėje ties Vaišvydava įrengtas pažintinis takas pasideda ties Girionimis ir tęsiasi iki Pakalniškių piliakalnio. Kalvomis, raguvomis, griovomis ir marių pakrante einantis maršrutas nėra lengvas pasivaikščiojimas, bet turtingas gražiu kraštovaizdžiu ir atsiveriančiomis panoramomis. Yra ne viena vieta, iš kur puikiai matosi kitapus marių stovintis Pažaislio vienuolynas, ar tolumoje kyšantys miesto kaminai. Rimtai ir šmaikščiai stenduose pasakodamas apie gamtą, Kauno regioninis parkas nepamiršta ir praeities istorijos, kai Kauno marių vietoje buvusiame slėnyje ramiai gyveno žmonės. Jie vadinami dugniečiais ir jų atminimui prie piliakalnio stovi stendas, pro kurį pažvelgęs kiekvienas gali matyti kitokį vaizdą. O ir pats takas pavadintas paskendusio Pakalniškių kaimo vardu.

Maršrutas ir tako danga

Pakalniškių pažintinis takas nėra žiedinis maršrutas, jis prasideda Girionyse ir baigiasi prie Pakalniškių piliakalnio. Galima eiti ir kita kryptimi – nuo piliakalnio iki Girionių, nes abiem kryptimis maršrutas paženklintas skirtingomis spalvomis. Einant nuo Girionių reikia vadovautis žaliai-baltomis rodyklėmis, einant priešinga kryptimi – geltonai-baltomis. Į skirtingas puses vedantys maršrutai šiek tiek skiriasi, todėl verta juo pasivaikščioti kaip žiediniu maršrutu abiem kryptimis. Tokiu atveju pamatysite viską, ką nori parodyti Kauno marių regioninis parkas ir grįšite į pradžią. Takas į vieną pusę driekiasi apie 2,5 kilometro, o einant į abi puses ir aplankant blindažą susidaro 6 kilometrai.

Maršrutas veda pramintais natūralaus grunto takais, Vienu jie platesni, kitur – siauresni, vietomis įkalnėse įrengti laipteliai, o vietomis tenka tiesiog kopti į šlaitą ar leistis juo žemyn. Šlapiu oru yra slidžių vietų. Į Pakalniškių piliakalnį veda net dveji laiptai, o kitame tako gale palei marias nutiestas trumpas medinių lentų takas

Tako ženklinimas ir stendai

Pakalniškių pažintinis takas paženklintas dviejų spalvų trikampiais simboliais ant medžių. Žaliai-baltos spalvos ženklinimas žymi maršrutą nuo Girionių link Pakalniškių piliakalnio, geltonai-baltas ženklinimas – į priešingą pusę. Einant galima matyti ir nuorodas, kuriose rašomi atstumai iki įvairių objektų. Kauno marių regioninis parkas take įrengė ne tik informacinius stendus, bet ir mįslių lenteles, kurių vienoje pusėje parašytas klausimas, kitoje pusėje – atsakymas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pradėjus eiti taku nuo Girionių netoli pradžios yra filotopinis suolelis – vieta, nuo kur atsiveria vaizdas į kitapus marių stovintį Pažaislio vienuolyną. Dar viena apžvalgos vieta yra kitame tako gale ant Pakalniškių piliakalnio. Pačioje Kauno marių pakrantėje yra dar viena apžvalgos aikštelė, tačiau ją galima rasti einant geltonai paženklintu maršrutu nuo piliakalnio link Girionių. Take keliose vietose yra įrengti suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Netoli Kauno HE prasideda kelias link Vaišvydavos. Juo reikia važiuoti kelis kilometrus iki žiedinės sankryžos, kurioje prasideda kelias 1902 (Vaišvydava – Žiegždriai). Pasukus link Žiegždrių ir už kilometro privažiavus Girionis kairėje kelio pusėje stovi rodyklė į miškų institutą. Ten esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje galima palikti automobilį, o prie jos stovi tako informacinis stendas su schema. Pažintiniu taku galima eiti ir nuo kito galo. Vaišvydavoje ties IKI parduotuve (Didžioji g. 98) kitoje pusėje kelio yra automobilių stovėjimo aikštelė, kur stovi rodyklės link Pakalniškių piliakalnio ir Pakalniškių pažintinio tako informacinis stendas.

Pakalniškių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.