Dubingių piliavietės pažintinis takas
  • Pažintinis takas

Dubingių piliavietės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Radvilų g., Dubingiai, Molėtų raj.
55.057553, 25.446891
Kopijuoti
1 val.
1,5 km
Žiedinis

Apie Dubingių piliavietės pažintinį taką

Vos tik pervažiavus medinį Dubingių tiltą užsukti į savo rūmus kviečia LDK didikas Mikalojus Radvila Rudasis. Pusiasalyje esančioje piliavietėje jis siūlo išbandyti 3 pramogas, viena kurių – aplink piliavietę einantis Dubingių piliavietės pažintinis takas. Juo einant galima susipažinti su čia stovėjusiais prabangiais rūmais, sužinoti kas su šia vieta sieja Vytautą Didįjį, Barborą Radvilaitę ir Antaną Smetoną, grožėtis vieno giliausių ir didžiausių Lietuvos ežerų – Asvejos panoramomis. Einant taku galima išbandyti ir kitas dvi Radvilo Rudojo reklamuojamas pramogas, tai apsilankyti Radvilų rūmų liekanų ekspozicijoje ir papildytos realybės aplikacijos dėka pamatyti rūmų ir bažnyčios 3D vaizdą.

Maršrutas ir tako danga

Dubingių piliavietės pažintinis takas nėra ilgas – apie 1,5 kilometro. Maršrutas yra žiedinės formos ir nėra svarbu kurioje vietoje pradėti pasivaikščiojimą. isa pažintinio tako trasa eina specialiai įrengtu sutankinto grunto ir natūraliai išmintu taku. Tik vienoje vietoje įrengti nedideli laipteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti 6 informaciniai stendai, juose parodyta ir pažintinio tako schema. Atskiro tako žymėjimo nėra, tačiau piliavietės viršuje ratu pramintas eina vienintelis takas, kuriuo ir eina pažintinio tako maršrutas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nuo piliavietės viršaus atsiveria gražios Asvejos ežero panoramos. Jomis gėrėtis geriausia šaltuoju metų laiku, kai be lapų likę medžiai neužstoja vaizdų. Vienoje iš tako stotelių įrengta poilsiavietė, prie informacinių stendų yra suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Atvykus į Dubingius nuo Vilniaus pusės patogiausia automobilį pasistatyti kitapus medinio tilto, kur yra tam vietos. Žemėlapiuose pažymėta, jog automobilių stovėjimo aikštelė yra pietrytinėje piliavietės papėdėje, tačiau ten vienos yra vos 2 – 3 automobiliams. Be to įsukimas yra ties pat kelio posūkiu ir dėl blogo matomumo reikia būti ypač atsargiems. Nuo tilto pusės į piliavietę galima pakilti ilgais mediniais laiptais, nuo aikštelės pusės (kur ir stovi stendas su piliavietę aplankyti kviečiančiu Radvila Ruduoju) teks kopti į statų šlaitą arba kilti užvažiavimu.

Dubingių piliavietės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.