Amalvos pelkės pažintinis takas
2019 kovo 26d.

Kodėl toks trumpas? Nes dar trumpesnio nėr prasmės daryt – Pažintinis takas Amalvos pelkėje

Ramūnas Šukauskas
2 min. skaitymo

Neklausinėkit kiek Lietuvoje yra pažintinių takų, nes vieno teisingo atsakymo tiesiog nėra. Vieni takai dėl vienokių ar kitokių priežasčių sunyksta, bet tuo pačiu yra įrenginėjami ir  atidaromi nauji. Praeitų metų pabaiga buvo pakankamai vaisinga ir Lietuvoje atsirado du nauji takai: Skrebio miško pažintinis takas ir Amalvos pelkės pažintinis takas. Aukštadvario regioninio parko naujieną spėjau aplankyti dar praeitais metais, o štai atvertam lankymui Amalvos pelkės takui laiko radau tik dabar.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Taką rasti nėra sudėtinga, važiuojant iš Marijampolės ties Meškėnų gyvenviete reikia pasukti į dešinę link Daukšių ir galima sakyti, kad jūs jau vietoje. Nuo tikslo skiria keli kilometrai dulkėto žvyrkelio ir dvi didelės balos, kurios pastoja kelią likus iki tako 100 metrų. Tų balų gal nereikėtų vadinti balomis, nes toje vietoje įdubusį kelią tiesiog apsėmęs pelkės vanduo. Nereikėtų jų vadinti balomis ir dėl to, kad antrosios gylis pasirodė nejuokingas ir kai vanduo pradėjo semti mašinos dureles į galvą plūstelėjo geras pliūpsnis adrenalino. Gerai kas gerai baigiasi, tačiau trūko visai nedaug, kad savo automobilį būčiau atidavęs į Marijampolės auksarankių rankas. Jie iš už Atlanto pargabentus skenduolius sugeba sutvarkyti ir parduoti kaip gerus.

Puiku, kad Marijampolės savivaldybė planuoja pastatyti nuorodas į pažintinį taką prie pagrindinių kelių. Tačiau ne mažiau svarbu atvežti keletą savivarčių skaldos, kad smalsiems gamtos mylėtojams pažinimo džiaugsmą nepakeistų apmaudas ir rimti nuostoliai. Privažiuoti pro Šventragį ir Daukšius galima be jokių siurprizų, todėl keliauti pasivaikščioti po didžiausią Suvalkijos pelkę geriausia važiuoti pro ten.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Sovietiniais metais pelkė buvo pradėta sausinti, tačiau dabar ji vėl atkuriama – iškirsti drėgmę garinantys medžiai, užtvenkti melioracijos grioviai. Praeitais metais į ją nutiestas rekordinio trumpumo pažintinis takas, kurio ilgis – 121 metras. Kaip tame anekdote, kur kalbasi du estai:
– Labas, girdėjau namą pasistatei?
– Taip, pasistačiau.
– O kiek kambarių jame?
– Vienas!
– O kodėl tiek mažai?
– Nes dar mažiau daryt nėr prasmės.

Trumpas nereiškia blogas. Ant rąstų paguldytas pažintinis Amalvos pelkės išilginių lentų takas nors ir siauras, bet tikrai simpatiškas. Bene pagrindinis jo akcentas – apžvalgos bokštelis, leidžiantis pažvelgti į pelkės tolius iš aukščiau.

Amalvos pelkės pažintinis takas

Kaip ir dera pažintiniam takui pelkėje, čia stovintys stendai supažindina su Amalvos gyvūnija ir augalija, o prie automobilių aikštelės galima sužinoti ir daugiau bendro pobūdžio informacijos apie pelkes. Jei galvojat, kad pelkės tik užima teritoriją, kurią būtų galima panaudoti naudingiau, atvažiuokit ir pasiskaitykit stende išdėstytus argumentus.

Pažintinis takas Amalvos pelkėje

Tavo įvertinimas priimtas! Autorius tau sako Ačiū!
Perskaitei? Įvertink kaip patiko!
Vertinimas privalomas

Įvertink tinklaraščio įrašą. Padėk autoriams kurti gerą turinį, o skaitytojams – atsirinkti, kas įdomu ir vertinga