Apie Amalvos pelkės pažintinį taką

Į šiaurę nuo Žuvinto plyti Amalvos pelkė su ežeru. Tai viena didžiausių pelkių Suvalkijoje, bet sovietiniais laikais ji labai nukentėjo. Visa žemapelkė ir dalis aukštapelkės buvo nusausinta. Dabar Amalvoje naujai nutiestas bene trumpiausias Lietuvoje Amalvos pelkės pažintinis takas, kuris supažindina su pelkės istorija, jos augmenija ir gyvūnija. Pasižvalgymui po pelkę ir paukščių stebėjimui įrengtas apžvalgos bokštelis


Tako schema


Kaip nuvykti?

Važiuojant keliu A16 (Marijampolė – Vilnius) 8 kilometre sukti dešinėn link Bukonių. Juo pravažiavus pagrindiniu keliu važiuoti link Daukšių, kol maždaug 6-ame kilometre nuo pagrindinio kelio pamatysit informacinius stendus. Prie jų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir prasideda pažintinis takas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Ko gero tai pats trumpiausias pažintinis takas Lietuvoje, jo ilgis – 121 metras. Jo maršrutas nėra žiedinis, o apsilankymui pakaks pusvalandžio.


Tako danga

Visas pažintinis takas įrengtas iš išilginių medinių lentų.


Tako ženklinimas ir stendai

Automobilių aikštelėje prie tako, apžvalgos bokšte ir take stovi informaciniai stendai apie pelkę. Amalvos pažintinis takas yra kiek ilgesnis nei 100 metrų, todėl ženklinimas nėra reikalingas.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Take yra kelių metrų aukščio apžvalgos bokštelis, iš kurio galima stebėti pelkę ir jos gyvūniją.


Amalvos pelkės pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai