Skrebio miško pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Skrebio miško pažintinis pėsčiųjų takas

Žiūrėti atsiliepimus
Moša, Trakų raj.
54.582835, 24.556009
Kopijuoti
1,5 val.
2,9 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Skrebio miško pažintinį taką

Aukštadvario regioniniame parke ošiančiame Skrebio miške įsteigti net du draustiniai – Skrebio botaninis ir Mošos archeologinis. Jei pirmasis saugo šio miško biologinę įvairove, tai antrasis rūpinasi Mošos piliakalniu, prie jo buvusia senovės gyvenviete bei dviem Mošos pilkapynų grupėmis. Skrebio miško pažintinis takas aplanko ir parodo visas šias vietas. Miško keliais ir takais maršrutas eina per ąžuolyną, skroblyną bei liepų kalvą, o link pabaigos pasiūlo užlipti ant Mošos piliakalnio ar nueiti iki šaltiniuoto Mošos upelio. Skrebio miške telkšo Skrebio ežeras, tačiau jo maršrutas nepasiekia.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas driekiasi mišku kiek daugiau nei tris kilometrus. Maršrutas yra žiedinis, todėl apėję ratu grįšite atgal į automobilių stovėjimo aikštelę. Eiti reikia laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi. Kryptį rodo ir take įrengtos rodyklės.

Pažintinis takas vedžioja po Skrebio mišką pramintais takais ir miško keliukais. Į piliakalnį veda mediniai laiptai, o statesnėje nuokalnėje įrengtas turėklas.

Tako ženklinimas ir stendai

Aukštadvario regioninis parkas take įrengė 8 informacinius stendus apie Skrebio miško gamtą ir Mošos archeologinio draustinio saugomas vertybes. Maršrutą ženklina lentelės su žaliais apskritimais bei kryptį rodančios medinės rodyklės.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Mošos piliakalnio viršuje įrengta apžvalgos vieta, tačiau gražių panoramų pamatyti nepavyks – piliakalnį iš visų pusių supa miškas. Take nėra poilsiaviečių, tačiau keliose vietose pastatyti suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A16 (Vilnius – Marijampolė) visai prieš Aukštadvarį kairėje kelio pusėje matosi Navos ežeras, o dešinėje yra nusukimas į mišką link Mošos piliakalnio ir Skrebio miško pažintinio tako. Nuvažiavus miško keliu apie 200 metrų kairėje kelio pusėje stovi informacinis stendas bei įrengta atokvėpio vieta. Greta yra automobilių stovėjimo aikštelė, čia ir prasideda Skrebio miško pažintinis takas.

Skrebio miško pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Viktorija
2024-03-29
Vaizdai labai grazus, viskas labai super, taciau aprasyme parasyta kad galima pravaziuoti su vaikisku vezimeliu, del sios priezasties ir pasirinkom si taka. Deja, cia su vezimeliu vos 2iese issisukom ir daug kur nesem vezima, arba stumem vienas is galo o kitas trauke is priekio. Gerai kad mes megztame nuotykius, kitaip butumem prasikeike.:)))