• Vaizdingi takai

Varnikų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Varnikai, Trakų raj.
54.647780, 24.964919
Kopijuoti
1,5 val.
3,8 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Varnikų pažintinį taką

Trakai tai ne tik Trakų pilis ir kibinai. Trakų pašonėje esančiame Varnikų draustinyje per telkšančią Ilgelio pelkę driekiasi Varnikų pažintinis takas. Tai arčiausiai Vilniaus esantis takas per pelkes, kurio bendras ilgis siekia beveiki 4 kilometrus. Daugiau nei pusė viso šio maršruto eina medinių lentelių taku, todėl su pelke galima susipažinti nesušlapus kojų. Aukštapelkės pakraštyje įrengta apžvalgos aikštelė, kuri vadinama gražiausia pažintinio tako vieta. Paskutinė tako dalis vingiuoja ąžuolynu, kuris paskelbtas kertine miško buveine ir jame nevykdoma ūkinė veikla.

Maršrutas ir tako danga

Varnikų pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, besitęsiantis pelkėmis nutiestu medinių lentelių taku ir mišku beveik 4 kilometrus. Daugiau nei pusę kelio maršrutas eina medinių lentelių takais, paklotais aukštapelkėje ir žemapelkėje. Likusioje dalyje maršrutas driekiasi plačiais ir gerai pramintais miško takais. Paskutinė tako atkarpa veda miško keliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Take stovi 10 informacinių stendų su neilgais pasakojimais apie šios pelkės augaliją, gyvūniją bei kraštovaizdį. Tako maršrutas pakankamai aiškus, todėl tik tose vietose, kur maršrutas kertasi su kitais takais ar daro posūkius yra įrengtos medinės rodyklės.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Taku perėjus aukštapelkę ir prieš žengiant į mišką, galima matyti įrengtą apžvalgos aikštelę. Tai paprastas lieptelis, nuo kurio atsiveria vaizdas į pelkę. Dar viena tokia pat nedidelė apžvalgos aikštelė yra tako pradžioje (arba pabaigoje) esančioje dauboje.
Varnikų pažintinio tako pradžioje ir toje vietoje, kur maršrutas perėjęs mišką netoli pabaigos pasiekia kelią, įrengtos poilsiavietės. Einant taku galima rasti kelias atokvėpio vietas su įrengtais suoliukais.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu A16 (Vilnius – Marijampolė) prieš pat Trakus reikia sukti dešinėn, kur prasideda kelias 4727 (Trakai – Lentvaris) į Lentvarį. Pavažiavus Lentvario pusėn apie 200 metrų yra rodyklė, kreipianti kairėn į Varnikų pažintinį taką. Visus 3 kilometrus iki tako lydi rodyklės į taką. Tako pradžioje įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su poilsiaviete.

Varnikų pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Virga
2024-07-10
Ypač juokingos lentelės angliškai: 4st, 5st, 6st…10st. Anglistai :)))
Robi
2024-07-04
patiko
Irena
2024-06-28
Nuostabūs vaizdai,primena Čepkelių gamtinį rezervatą.