Apie taką per Pertoškų mišką

Takas per Petroškų mišką yra pėsčiųjų, kartu ir dviračių maršrutas įrengtas Petroškų miške, Ringovės botaniniame zoologiniame draustinyje. Visą laiką jis driekiasi žvyruotu ir miško keliu, prie kurio įrengti informaciniai stendai. Juose rašoma apie šio draustinio augaliją ir gyvūniją.


Tako schema


Kaip atvykti?

Takas yra prie pat kelio Nr. 134 (Leipalingis – Lazdijai) 16-ame kilometre. Kairėje kelio pusėje prasideda miško kelias, prie jo stovi tako rodyklė, informacinis stendas. Čia yra vienas tako galas, tačiau šioje vietoje nėra kur pastatyti automobilio. Nebent kelkraštyje. Patogiau tuo pačiu keliu pravažiavus Veisiejus sukti į kelią 2510 ir važiuoti 2km iki Petroškų (stovi rodyklė). Ten dešinėje kelio pusėje per pievą link miško eina siauras keliukas į Klepočius. Nuvažiavus dar apie 2km dešinėje kelio pusėje ties mišku stovi informacinis stendas – čia yra kitas tako per Petroškų mišką galas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Takas per Petroškų mišką nėra žiedinis, o jo ilgis yra 3,5 kilometro. Automobilį palikus viename tako gale, teks grįžti atgal tuo pačiu maršrutu. Pasivaikščiojimas pirmyn ir atgal užtruks apie 3 valandas.


Tako danga

Petroškų miško takas eina žvyruotu arba plačiu miško keliu. Nėra jokių laiptų ar stačių nuokalnių.


Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengtos kryptį rodančios rodyklės su tako pavadinimu. Jos yra vos kelios, tačiau takas visą laiką eina keliu, todėl pakanka kiek yra. Palei kelią galima pamatyti pažemėje pastatytus informacinius stendus, kuriuos vietomis užgožę krūmai ir žolės.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Miško keliais vedančiame take nėra įrengtų nei apžvalgos, nei atokvėpio vietų.


Takas per Petroškų mišką iš arti

Susiję įrašai