Šventosios pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Šventosios gamtinis pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Vilniaus g. 80C, Anykščiai
55.511008, 25.082766
Kopijuoti
2 val.
4,9 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Gėrimai ir užkandžiai
  • Laiptai
  • Maudymosi vieta
  • Poilsiavietė
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Šventosios pažintinį taką


Lankantis Anykščiuose pasiekti Medžių lajų taką ir Puntuko akmenį galima ne tik automobiliu ar dviračiu, bet ir pėsčiomis, nes palei Šventosios upę vingiuoja pažintinis takas. Tai bene geriausias būdas susipažinti su Baranausko apdainuotu Anykščiu šileliu, bei patirti poeto aprašomus garsus, kvapus ir vaizdus. Didžią dalį kelio maršrutas driekiasi palei upę, prie kurios galima rasti ir didelę poilsiavietę su maudykla. Poroje vietų takas neria gilyn į mišką, kad parodytų uoksinę pušį ir Šlavės atodangą, bet vėliau grįžta atgal ir tęsia kelionę paupiu. Take gausu informacinių stendų, o gražiausiose Šventosios upės vietose įrengti mediniai suoliukai. Takas yra linijinės formos, todėl atgal galima grįžti tuo pačiu taku ar lygiagrečiai jam einančiu asfaltuotu pėsčiųjų ir dviračių taku. Šiuo taku važinėja ir traukinukas, jungiantis Anykščius su Medžių lajų taku.

Maršrutas ir tako danga

Šventosios pažintinis takas prasideda Anykščiuose prie SPA Vilnius ir baigiasi pasiekęs Medžių lajų taką. Tai nėra žiedinės formos maršrutas, o eiti juo galima tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Maršruto ilgis aplankant Šlavės atodangą ir uoksinę pušį siekia 5 kilometrus. Šiltuoju metų laiku tarp Anykščių ir Medžių lajų tako kursuoja traukinukas, kuriuo galima grįžti į pradžią, kad nenorit eiti dar kelių kilometrų atgal.

Šventosios pažintinis takas veda natūralios dangos takais, kurie vietomis yra platūs, vietomis – siauresni. Siauriausi takai eina link uoksinės pušies ir Šlavės atodangos. Per upelius nutiesti tilteliai, o įkalnėse ir nuokalnėse įrengti laiptai. Kai kurie pakankamai statūs. Keliauti su vaikiškais vežimėliais maršrutas netinkamas.

Tako ženklinimas ir stendai

Take yra nemažai informacinių stendų, o pradžioje ir pabaigoje stovi stendai su tako schema. Takas pažymėtais žalios spalvos apskritimais ant medžių. Ženklinimas matosi einant bet kuria kryptimi. Tose vietose, kur veda maršruto atšakos link uoksinės pušies ir Šlavės atodangos, įrengtos rodyklės su nurodytu atstumu.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Šventosios pažintinis takas yra vienas tų takų, kuriame yra apžvalgos bokštas. Jis stovi pačioje tako pradžioje (ar pabaigoje – priklausomai kur pradėsit). Šventosios pakrantėje yra įrengta keletas suoliukų, o ilgiau apsistoti galima dviejose poilsiavietėse – prie Šlavės atodangos ir prie Šventosios. Pastaroji dar vadinama „3 km” poilsiaviete, kadangi yra nutolusi nuo Anykščių tokiu atstumu. Tai didžiausia poilsiavietė Anykščių regioniniame parke ir joje galima rasti pavėsines, paplūdimį, baidarių prieplauką bei tualetą.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Šventosios pažintinis takas prasideda Anykčiuose, Vilniaus gatvėje, netoli SPA Vilnius. Pabaigoje Vilniaus gatvė suka į dešinę ir pažintinio tako stendą galima rasti paėjus apie 300 metrų, netoli pamiškėje stovinčio geltono medinio pastato. Greta esančios automobilių stovėjimo aikštelės priklauso SPA Vilnius, todėl kur palikti automobilį teks paieškoti.
Aiškesnė situacija prie Medžių lajų tako, kur yra kitas Šventosios pažintinio tako galas. Ten įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės ir vietos, tačiau gali būti sunku rasti laisvą vietą. Pažintinis takas čia prasideda prie pat Medžių lajų tako apžvalgos bokšto, kur mediniai laipteliai veda į Šventosios slėnį. Privažiavimas yra nuo kelio 1201 (Anykščiai – Kurkliai), kur nuvažiavus kelis kilometrus už Anykščių stovi rodyklės, kreipiančios į dešinę link Medžių lajų tako ir Puntuko akmens.

Šventosios gamtos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.