Strielčiukų žygtakis
  • Takai su apžvalgos vietomis

Strielčiukų žygtakis

Žiūrėti atsiliepimus
S. Batoro g., Vilnius
54.689967, 25.395358
Kopijuoti
1,5 val.
3,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Sūpynės, pramogos

Apie Strielčiukų žygtakį

Manoma, kad Rokantiškių piliavietėje pilis stovėjo jau XII amžiuje. Rezidencinė pilis priklausė Alšėniškiams, kurie vėliau ją pardavė Bonai Sforcai. Pilis yra priklausiusi Goštautų ir Pacų giminėms, kol karo su Maskvos kunigaikštyste metu buvo sudeginta. Tokia istorinė vieta yra kartu ir pažintinio tako pradžia. Vis gi čia apsilankyti verta ne tik istorijos gerbėjams, nes nuo Rokantiškių piliavietės atsiveria puikūs vaizdai su Naujosios Vilnios panorama.
Strielčiukų žygtakis skamba gana keistai, tačiau taip pavadintas jis neatsitiktinai. Strielčiukais būdavo vadinami pilies sargai, kurie pirmieji pasitikdavo atslenkančius priešus. Strielčiukų žygtakis – tai pažintinis takas, nukeliantis į tuos laikus kai stovėjo pilis ir supažindinantis su to laikmečio gyvenimu.

Maršrutas ir tako danga

Strielčiukų žygtakis siūlo pasivaikščioti dviem maršrutais, kurių vienas yra 2,5 kilometro ilgio, kitas – 3,5 km. Abu maršrutai žiediniai.

Pradžioje į viršų reikia kopti gana ilgais laiptais arba galima apeiti aplink nestačiu į viršų kylančiu taku. Nuo Rokantiškių piliavietės žygtakis veda plačiu natūralaus grunto taku. Vietomis gali būti užgriuvusių medžių ar šaknų. Nusileidęs žemyn takas grįžta provėžuotu keliuku, kuris vėliau pavirsta į taką. Einant ilgesnįjį maršrutą nusileidus žemyn vieną atkarpą takas eina per pievą.

Tako ženklinimas ir stendai

Vienas informacinis stendas stovi prie automobilių stovėjimo aikštelės, vienas – Rokantiškių piliavietėje ir dar 4 galima rasti einant pažintiniu taku. Tako stenduose šalia informacijos yra parodyta ir buvimo vieta, todėl orientuotis gana lengva. Pradžioje stovi į Strielčiukų žygtakį kreipiančios rodyklės, o vėliau maršrutas paženklintas baltos-žalios-baltos spalvos juostomis ant medžių.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Užlipus į viršų nereikia skubėti eiti taku, pirmiausia verta pasivaikščioti Rokantiškių piliavietėje, nuo kurios atsiveria graži panorama į Naująją Vilnią. Įrengtų poilsiaviečių nėra, yra tik keletas suliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Stepono Batoro gatve beveik privažiavus Naująją Vilnią dešinėje kelio pusėje matosi Rokantiškių piliavietė, o šalia jos ir automobilių stovėjimo aikštelė. Prie šios aikštelės ir prasideda Strielčiukų žygtakis.

Strielčiukų žygtakis iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.