Skroblaus pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Skroblaus pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šaltinio g. 80, Margionys, Varėnos raj.
53.999198, 24.298971
Kopijuoti
4 val.
13,7 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas
  • Žygio apranga

Apie Skroblaus pažintinį taką

Skroblaus pažintinis takas – tai gera proga susipažinti su senaisiais Dzūkijos kaimais ir gamta. Jo pradžioje galima aplankyti Bobos daržo šaltinį, kuris yra Skroblaus upelio pradžia. Iš karto už šaltinio takas veda į Kapiniškių kaimą, kuris yra vienas ilgiausių kaimų (jo ilgis siekia 4 kilometrus). Pro apleistas ir atnaujintas sodybas takas veda pro Skerdzimų pievą ir Samardotiškių (Antončiko) šaltinį, kol prieina kalvas. Tai mišku apaugusios žemyninės kopos, tarp kurių pasislėpusi telkšo Bakanauskų pelkė. Tai bene gražiausia pažintinio tako vieta, kur per pelkę nutiestu medinių lentų taku galima nueiti iki ežerėlio. Tako atkarpa iki Margionių kiek nuobodesnė, o pasiekus šį kaimą galima aplankyti čia stovintį Klojimo teatrą.

Maršrutas ir tako danga

Skroblaus pažintinis takas yra 13 kilometrų ilgio žiedinės formos maršrutas. Tik toliausiai nutolusi tako dalis nėra žiedinės formos, todėl nuėjus iki Bakanauskų pelkės apie kilometrą teks grįžti tuo pačiu keliu. Maršrute yra atkarpų su nepakankamu ženklinimu, todėl neabejotinai teks paklaidžioti. Taip pat gali tekti brautis per išvartas ir žoles siauruose miško keliukuose. Beveik visas maršrutas eina keliais ir keliukais. Ties Margionimis teks eiti asfaltuotu keliu, visur kitur – žvyruotais keliais ir siaurais miško keliukais. Kai kur keliukai nepravažiuojami – apaugę žolėmis ir užversti išvartomis, todėl tenka žygiuoti tarsi bekele. Vienintelėje vietoje – Bakanauskų pelkėje yra nutiestas medinių lentų takas link ežerėlio.
Pažintinio tako maršrutas vietomis veda nepravažiuojamais miško keliukais, o ženklinimas nepakankamas, todėl reikia pasiruošti rimtam žygiui, kurio metu gali prireikti orientacinių įgūdžių. Tako atkarpoje tarp Bakanauskų pelkės ir Margionių maršrutas eina pro sodybą, kurioje laikomi nepririšti ir neuždaryti šunys. Jie agresyvūs, todėl patartina turėti bent jau dujų balionėlį.

Tako ženklinimas ir stendai

Skroblaus pažintinio tako pradžioje, kuri yra Margionių kaimo pabaigoje prie Bobos daržo šaltinio, stovi informacinis stendas su tako schema. Take yra įrengti keli informaciniai stendai. Nors kai kuriose pažintinio tako vietose įrengti mediniai stulpeliai, ženklinantys maršrutą, tačiau jų akivaizdžiai per mažai. Klaidina ir tai, kad iš pradžių takas ženklinamas įstrižu žalios spalvos brūkšniu baltame kvadrate, o už Kapiniškių kaimo jau atsiranda ir ženklinimas su mėlynu brūkšniu. Dar viena blogybė, jog tako pradžios informaciniame stende, lankstinuke ir Dzūkijos nacionalinio parko tinklapyje pažintinio tako maršrutas pavaizduotas skirtingai.

Atokvėpio vietos

Pažintiniame take galima rasti 3 atokvėpio vietas – tako pradžioje prie Bobos daržo, tolimiausiame taške prie Bakanauskų pelkės ir Kapiniškių kaime netoli Samardotiškių šaltinio. Bakanauskų pelkėje telkšo to paties pavadinimo ežerėlis, kurio pakraštyje įrengtas lieptelis su suoliukais, o link jo per pelkę nutiestas medinių lentų takas.

Tako schema

Kur yra Skroblaus pažintinis takas?

Keliu 5003 (Varėna – Druskininkai) pravažiavus Marcinkonis yra Margionių kaimas. Pasukus kairėn važiuoti asfaltuota gatve iki pabaigos, kur yra automobilių stovėjimo aikštelė, poilsiavietės ir Skroblaus pažintinio tako informacinis stendas su maršruto schema.

Skroblaus pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.