Apie Šilėnų pažintinį taką

Netoli Vilniaus žaliuojančiuose Neries regioninio parko miškuose, kur Neris daro vingį, o prie jo stūkso gražiausias panoramas atveriantis Naujosios Rėvos piliakalnis, įrengtas Šilėnų pažintinis takas. Prasidėjęs sename etnokultūriniame Šilėnų kaime, takas eina kažkada vedusiu į Legotiškių dvarą keliu link piliakalnio. Jo papėdėje buvo senoji gyvenvietė, kurią įsivaizduoti padeda įrengti specialūs stendai. Tokiuose stenduose galima matyti ir Nerimi plukdomus sielius. Lankymui pritaikytas Naujosios Rėvos piliakalnis – jauki ir graži vieta, kur norisi užsibūti ilgiau. Pro Naujosios Rėvos kaimą vedančioje antroje pažintinio tako dalyje laukia pasislėpusių paukščių paieškos ir pažintis su lietuviškų orchidėjų pelke. Prie Šilėnų kaimo yra du šaltiniai, kuriuos abu aplanko takasŠilėnų tako schema


Kaip atvykti į Šilėnų pažintinį taką?

Kelyje 5212 (Pilaitė – Sudervė) netoli Čekoniškių yra posūkis į dešinę, o prie jo stovi ženklas, jog iki Šilėnų – 3 kilometrai. Važiuoti visada pagrindiniu keliu, kol atvažiuosite prie bažnyčios. Pažintinis takas prasideda Šilėnų centre (stovi informacinis stendas). Specialiai automobiliams statyti aikštelės nėra, todėl jį galima palikti prie bažnyčios esančioje aikštėje arba gatvės pakrašty. Pažintinis takas netoli Vilniaus, todėl jis gausiai lankomas.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

6 kilometrų ilgio pažintinis takas yra žiedinės formos maršrutas, kuris prasideda ir baigiasi Šilėnuose. Maršrute yra dvi atšakos, vedančios prie trykštančių šaltinių ir viena, nuvedanti ant Naujosios Rėvos piliakalnio bei Neries. Pasivaikščiojimui taku rekomenduojama skirti 3 valandas.


Pažintinio tako danga

Nemaža dalis maršruto eina miško keliu, kurio vienoje atkarpoje net matosi išlikęs brukas. Priartėjęs prie Naujosios Rėvos piliakalnio Šilėnų pažintinis takas veda natūralaus grunto miško taku, o piliakalnio šlaituose įrengti mediniai laiptai. Jais galima nusileisti iki pat Neries. Miško taku pasiekęs Naujosios Rėvos kaimą maršrutas vėl eina keliu, kol grįžta į Šilėnų kaimą.


Šilėnų tako ženklinimas ir stendai

Šilėnų pažintinis takas pagyrų nusipelno ne tik todėl, kad parodo gražiausias Neries regioninio parko vietas, tačiau ir dėl įdomių ir įtraukiančių informacinių stendų. Jų take galima rasti bent 10. Tolimiausiame pažintinio tako taške, esančiame nusileidus nuo piliakalnio prie Neries, stovi permatomi stendai, padedantys įsivaizduoti piliakalnio papėdėje buvusią senovės gyvenvietę bei upe plukdomus sėlius. Kad ėjimas neprailgtų lankytojai kviečiami rasti pasislėpusius paukščius, pažinti grindinyje paliktus pėdsakus ar pasimatuoti, kas per paukštis esi?


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Jei ne Šilėnų pažintinis takas, Naujosios Rėvos piliakalnis nebūtų toks lankomas, tačiau būtent ten įrengtose apžvalgos vietose galima stebėti gražiausias apylinkių panoramas. Take įrengtos kelios poilsiavietės, kurių viena, esanti prie Neries, turi laužavietę, o kita, esanti pakeliui link piliakalnio, traukia keliautojus su vaikais, kadangi čia įrengtos sūpynės ir supamasis arkliukas. Neries regioninis parkas pasirūpino, kad keliauti šiuo taku su mažaisiais nebūtų nuobodu, todėl šiuo maršrutu galima keliauti su vaikais.


Šilėnų pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai