Šavašos pažintinis takas
  • Po laukinę gamtą

Šavašos pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Lūžų g., Antalieptė, Zarasų raj.
55.6439182, 25.8602922
Kopijuoti
2 val.
1,3 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Šavašos pažintinį taką

Tikros įžymybės tie sraunūs Lietuvos upokšniai – traukia lankytojus pasivaikščioti kų krantuose įrengtais pažintiniais takais. Šavaša yra vienas tokių, kadangi daugiau nei kilometrą jo krantu driekiasi Šavašos pažintinis takas. Ten, kur šlaitai statūs ir aukšti, tenka laiptais palaipioti ir lietuviško mastelio kalnų upe pasigrožėti. Kur krantai lėkšti smagu tiesiog vandens čiurlenimo pasiklausyti ir iš informacinių stendų žinių apie Lūžių mišką ar geologiją pasisemti.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra linijinės formos maršrutas, vingiuojantis Šavašos upelio šlaitais. 1,3 kilometro ilgio take yra nemažai nusileidimų ir pakilimų, todėl įrengti metaliniai laiptai. Kitose vietose maršrutas eina natūralios dangos takeliu. Nuėjus iki pabaigos atgal galima grįžti tuo pačiu taku arba lygiagrečiai takui einančiu keliuku.

Tako ženklinimas ir stendai

Pažintinio tako pradžioje stovi stendas su tako schema. Dar vienas toks stendas stovi take prie miško kelio įrengtoje poilsiavietėje. Kiti take esantys stendai yra informaciniai. Tako maršrutą žymi rodyklės, kitokio žymėjimo nėra.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Šavašos upelio slėnio viršuje buvo įrengta apžvalgos aikštelė, dabar ji avarinės būklės. Daugiau apžvalgos aikštelių nėra, tačiau poroje vietų įrengtos poilsiavietės, yra keli suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A6 (Utena – Zarasai) ties Daugailiais sukti link Dusetų. Privažiavus Antalieptę sukti dešinėn į Lūžų gatvę. Pravažiuoti Lūžų piliakalnį ir už kelių išsišakojimo bus automobilių stovėjimo aikštelė. Nuo jos iki pažintinio tako reikia šiek tiek paeiti per mišką.

Šavašos pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Paulius Deveikis
2023-05-28
trumpas bet geras .