Saidės pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Saidės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Saidžiai, Vilniaus raj.
54.719944, 25.043033
Kopijuoti
1 val.
1,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Saidės pažintinį taką

Prie Neries ir Saidės upių santakos įrengtas Saidės pažintinis takas. Čia stūkso tik 1995 metais atrastas Stirnių piliakalnis, prie kurio atradimo prisidėjo gamtininkas Kazlauskas. Nors piliakalnis stūkso slėnyje, nuo jo viršaus atsiveria plati Neries slėnio panorama. Nesimato tik pačios Neries. Ją galima pamatyti pažintiniu taku nuėjus iki santakos, kur yra ypač akmenuota. Ši vieta būdavo pavojinga sielininkams, kurią praplaukę galėdavo lengviau atsidusti. Vienas didžiulis akmuo stūkso Seidės slėnyje ir pavadintas Kietakakčiu keliauninku.
Saidės pažintinis takas turi dar vieną išskirtinį bruožą – visus lankytojus lydi iš praeities atkeliavęs gidas Gaudrimas. Su juo galima susipažinti pirmame informaciniame tako stende, o vėliau nekantriai skaityti jo pasakojimus.

Maršrutas ir tako danga

Saidės pažintinis takas yra kiek ilgesnis nei kilometras. Nuo automobilių stovėjimo aikštelės einant link Stirnių piliakalnio maršrutas yra žiedinis. Link Saidės ir Neries santakos veda takas, kuriuo reikės grįžti ir atgal. Ši tako atkarpa nėra žiedinė.

Pažintinio tako maršrutas veda gerai pramintais natūralios dangos takais. Per Saidės upelį įrengtas tiltelis, o į Stirnių piliakalnį teks lipti tiesiais ir ilgais mediniais laiptais.

Tako ženklinimas ir stendai

Su informaciniais stendais Neries regioninis parkas tvarkosi pavyzdingai. Jie čia tvarkingi, įdomūs ir informacija parašyta lietuvių ir anglų kalbomis. Pagrindiniame stende prie automobilių stovėjimo aikštelės yra pažintinio tako schema. Maršrutas paženklintas mediniais kuoliukais, ant kurių pritvirtintos kryptį rodančios bei lankytinus objektus įvardinančios lentelės.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Nors Stirnių piliakalnis yra Neries slėnyje, užlipus ant jo atsiveria miškinga Neries regioninio parko panorama. Take yra ir viena poilsiavietė, kuri įrengta pačioje tako pradžioje.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant iš Vilniaus pusės patogiausia iš kelio A1 (Vilnius – Kaunas) išsukti už Grigiškių pravažiavus Circle K degalinę. Važiuoti keliu per mišką visą laiką tiesiai pagrindiniu keliu ir likus porai kilometrų iki tako prasidės nuorodos. Atvažiavus nuo Kauno pusės ties Rykantais išsukti iš A1 kelio ir važiuoti link Vosyliukų ir Stirnių malūno, tada link Valų ir Stirnių. Privažiavus Seidės upelį už jo įrengta nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, stovi stendas su schema.

Saidės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.