Rozalimo miško parko pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Rozalimo miško parko pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Paežeriai, Pakruojo raj.
55.919070, 23.871164
Kopijuoti
2 val.
3,5 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Sūpynės, pramogos

Apie Rozalimo miško parko pažintinį taką


Ties Paežeriais telkšo vienintelis Pakruojo rajone vandens telkinys – Paežerių tvenkinys, o prie jo augančiame pušyne driekiasi Rozalimo miško parko pažintinis takas. Ir pradžių palei tvenkinį, o po to ir per mišką vingiuojantis takas jaukus ir vaizdingas, kadangi veda prieš daugiau nei šimtmetį įkurtu Rozalimo miško parku. Miškininkų įkurtame pažintiniame take gausu informacinių stendų, pasakojančių ne tik apie gamtą ir gyvūnus, tačiau ir supažindinančius su krašto istorija, mitologija. Einant taku galima pamatyti Zigmantiškių mitologinį akmenį, kuris dar vadinamas Marijos pėda, o priėjus Rozalimą takas veda per parką, kuriame įkurta poilsio ir renginių erdvė.

Pažintinis takas prasideda ties Paežeriais ir driekiasi iki pat Rozalimo. Linijinio maršruto ilgis apie 4 kilometrus. Maršrutas veda sutankinto grunto ir natūraliai pramintais takais, o šlapiose vietose įrengti medinių lentelių takai ir tilteliai. Take nėra stačių įkalnių ar laiptų, todėl galima pravažiuoti su vaikišku vežimėliu.

Tiek Paežeriuose, tiek prie Rozalimo stovi stendai su tako schema, o pačiame take įrengta 18 informacinių stendų. Maršrutas paženklintas ant medžių nupieštais geltonais apskritimais su žaliu medžiu viduryje. Pradžioje ir pabaigoje įrengtos poilsiavietės, o einant taku galima rasti nemažai suoliukų. Rozalimo miško parke įrengtos sūpynės, įrengta vasaros estrada, stovi daug medžio skulptūrų.

Pažintinio tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Važiuojant keliu 149 (Smilgiai – Pakruojis) kairėje kelio pusėje yra Rozalimo gyvenvietė. Galima sukti į Rozalimą ir privažiavus Rozalimo miško parką pradėti pasivaikščiojimą. Važiuojant toliau link Pakruojo už kelių kilometrų kairėje kelio pusėje yra pamiškėje įrengta poilsiavietė, nuo kurios prasideda Rozalimo miško parko pažintinis takas. Čia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, stovi stendas su tako schema.

Rozalimo miško parko pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Iveta Ovsiukienė
2024-04-13
Puikus takas