Apie Rozalimo miško parko pažintinį taką


Ties Paežeriais telkšo vienintelis Pakruojo rajone vandens telkinys – Paežerių tvenkinys, o prie jo augančiame pušyne driekiasi Rozalimo miško parko pažintinis takas. Ir pradžių palei tvenkinį, o po to ir per mišką vingiuojantis takas jaukus ir vaizdingas, kadangi veda prieš daugiau nei šimtmetį įkurtu Rozalimo miško parku. Miškininkų įkurtame pažintiniame take gausu informacinių stendų, pasakojančių ne tik apie gamtą ir gyvūnus, tačiau ir supažindinančius su krašto istorija, mitologija. Einant taku galima pamatyti Zigmantiškių mitologinį akmenį, kuris dar vadinamas Marijos pėda, o priėjus Rozalimą takas veda per parką, kuriame įkurta poilsio ir renginių erdvė.


Tako schema


Kaip nuvykti?

Važiuojant keliu 149 (Smilgiai – Pakruojis) kairėje kelio pusėje yra Rozalimo gyvenvietė. Galima sukti į Rozalimą ir privažiavus Rozalimo miško parką pradėti pasivaikščiojimą. Važiuojant toliau link Pakruojo už kelių kilometrų kairėje kelio pusėje yra pamiškėje įrengta poilsiavietė, nuo kurios prasideda Rozalimo miško parko pažintinis takas. Čia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, stovi stendas su tako schema.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Pažintinis takas prasideda ties Paežeriais ir driekiasi iki pat Rozalimo. Linijinio maršruto ilgis apie 4 kilometrus. Pasivaikščiojimui pažintiniu taku reikėtų skirti pora valandų ir dar valandą grįžti atgal.


Tako danga

Maršrutas veda sutankinto grunto ir natūraliai pramintais takais, o šlapiose vietose įrengti medinių lentelių takai ir tilteliai. Take nėra stačių įkalnių ar laiptų, todėl galima pravažiuoti su vaikišku vežimėliu.


Tako ženklinimas ir stendai

Tiek Paežeriuose, tiek prie Rozalimo stovi stendai su tako schema, o pačiame take įrengta 18 informacinių stendų. Maršrutas paženklintas ant medžių nupieštais geltonais apskritimais su žaliu medžiu viduryje.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tiek tako pradžioje ties Paežeriais, tiek prie Rozalimo yra įrengtos poilsiavietės, o einant taku galima rasti nemažai suoliukų. Rozalimo miško parke įrengtos sūpynės, įrengta vasaros estrada, stovi daug medžio skulptūrų.


Rozalimo miško parko pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai