Ribiškių pažintinis takas
 • Takai su apžvalgos vietomis

Ribiškių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Minsko pl. 14, Vilnius
54.651306, 25.315656
Kopijuoti
2 val.
6 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Galima atvykti visuomeniniu transportu
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Ribiškių pažintinį taką

Ledynmečiu susiformavusį Ribiškių erozinį kalvyną geografas Česlovas Kudaba vadino unikaliu kraštovaizdžiu, kuriam analogų rasti vargu ar įmanoma. Tik čia galima pamatyti erozines raguvų vėduokles, išsiskiriančias išraiškingu reljefu ir unikaliu kraštovaizdžiu. Visa raguvų vėduoklė sueina į vieną slėnį, kuriuo teka Kaukysos upelis. Kas geriau gali atskleisti reljefo išraiškingumą jei ne pasivaikščiojimas maršrutu, kuris nuolat kyla aukštyn ir vėl leidžiasi žemyn? Ribiškių pažintinis takas pareikalaus jėgų, tačiau atvers gražių panoramų ir supažindins su unikaliu ledynmečio palikimu. Einant taku galima susipažinti su kažkada Ribiškėse stovėjusio Ribiškių dvarelio istorija, pamatyti kaip atrodo vabzdžių viešbutis.

Maršrutas ir tako danga

Ribiškių eroziniame kalvyne yra įrengti du maršrutai – ilgasis ir tumpasis. Einant ilguoju teks nužingsniuoti apie 6 kilometrus, trumpuoju – 2,5 kilometro. Abu yra žiedinės formos, todėl grįšite atgal į pradžią.

Nuolat į kalvas kylančiu ir žemyn besileidžiančiu taku tenka žingsniuoti natūralaus grunto danga. Take jokių laiptų nėra įrengta. Ribiškėse maršrutas eina asfaltuotu keliu, kitoje vietoje reikia paėjėti žvyrkeliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Ženklinimas geriau matosi einant laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi, todėl rekomenduojama laikytis būtent šios krypties. Take stovi 7 informaciniai stendai ir visus juos galima rasti einant ilguoju mėlynu maršrutu. Žaliai paženklintas trumpasis maršrutas vietomis sutampa su ilguoju ir einant galima rasti 3 iš 7 stendų. Kiekviename iš stendų yra nedidelė tako schema, o pats maršrutas gerai nužymėtas atitinkamų spalvų juostelėmis ant kuoliukų ir medžių. Dalis tako sutampa su 100 kilometrų tako aplink Vilnių maršrutu, tačiau jis paženklintas raudonai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Dėl ypač kalvoto reljefo take yra keletas vietų, kur atsiveria Vilniaus ar aplinkinių apylinkių panoramos. Take įrengtų poilsiaviečių nėra, tačiau tako pradžioje prie viešbučio ir praėjus Ribiškes galima rasti vaikų žaidimo aikšteles.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Minsko plente 14, Vilniuje įsikūręs viešbutis Ibis Styles, šalia kurio yra erdvi automobilių stovėjimo aukštelė. Prie aikštelės galima pamatyti vieną iš Ribiškių tako stendų. Prie jo prasideda Ribiškių takas, o stende yra maršrutų schema su jų ilgiais.

Ribiškių pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Edvinas
2024-04-13
Kalvos, miškai, upelis, šaltiniai. Labai gražu.
Karolina
2024-04-04
vienas gražiausių takų Vilniuje
Nesėdėk namuose
2023-08-20
Rudenį ten daug spalvų: https://nesedeknamuose.lt/ribiskiu-pazintinis-takas-kalvos-ir-spalvos/
 • 1
 • 2
 • 1
 • 2