Apie Ribiškių pažintinį taką

Ledynmečiu susiformavusį Ribiškių erozinį kalvyną geografas Česlovas Kudaba vadino unikaliu kraštovaizdžiu, kuriam analogų rasti vargu ar įmanoma. Tik čia galima pamatyti erozines raguvų vėduokles, išsiskiriančias išraiškingu reljefu ir unikaliu kraštovaizdžiu. Visa raguvų vėduoklė sueina į vieną slėnį, kuriuo teka Kaukysos upelis. Kas geriau gali atskleisti reljefo išraiškingumą jei ne pasivaikščiojimas maršrutu, kuris nuolat kyla aukštyn ir vėl leidžiasi žemyn? Ribiškių takas pareikalaus jėgų, tačiau atvers gražių panoramų ir supažindins su unikaliu ledynmečio palikimu. Einant taku galima susipažinti su kažkada Ribiškėse stovėjusio Ribiškių dvarelio istorija, pamatyti kaip atrodo vabzdžių viešbutis.

Minsko plente 14, Vilniuje įsikūręs viešbutis Ibis Styles, šalia kurio yra erdvi automobilių stovėjimo aukštelė. Prie aikštelės galima pamatyti vieną iš Ribiškių tako stendų. Prie jo prasideda Ribiškių takas, o stende yra maršrutų schema su jų ilgiais.

Maršruto forma

Ribiškių eroziniame kalvyne yra įrengti du maršrutai – ilgasis ir tumpasis. Einant ilguoju teks nužingsniuoti apie 6 kilometrus, trumpuoju – 2,5 kilometro. Abu yra žiedinės formos, todėl grįšite atgal į pradžią. Ilgajam maršrutui įveikti rekomenduojama skirti 2,5 valandos, trumpajam turėtų pakakti 1 valandos. Ženklinimas geriau matosi einant laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi, todėl rekomenduojama laikytis būtent šios krypties.


Ribiškių pažintinio tako infrastruktūra

Nuolat į kalvas kylančiu ir žemyn besileidžiančiu taku tenka žingsniuoti natūralaus grunto danga. Take jokių laiptų nėra įrengta. Ribiškėse maršrutas eina asfaltuotu keliu, kitoje vietoje reikia paėjėti žvyrkeliu.

Take stovi 7 informaciniai stendai ir visus juos galima rasti einant ilguoju mėlynu maršrutu. Žaliai paženklintas trumpasis maršrutas vietomis sutampa su ilguoju ir einant galima rasti 3 iš 7 stendų. Kiekviename iš stendų yra nedidelė tako schema, o pats maršrutas gerai nužymėtas atitinkamų spalvų juostelėmis ant kuoliukų ir medžių. Dalis tako sutampa su 100 kilometrų tako aplink Vilnių maršrutu, tačiau jis paženklintas raudonai.

Dėl ypač kalvoto reljefo take yra keletas vietų, kur atsiveria Vilniaus ar aplinkinių apylinkių panoramos. Take įrengtų poilsiaviečių nėra, tačiau tako pradžioje prie viešbučio ir praėjus Ribiškes galima rasti vaikų žaidimo aikšteles.

Ribiškių takas nuotraukose

Susiję įrašai