• Teminiai maršrutai

Pustlaukio duobių pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Vainagiai, Kelmės raj.
55.807162, 22.971494
Kopijuoti
0,5 val.
1,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Pustlaukio duobių pažintinį taką

Kurtuvėnų regioniniame parke yra Pustlaukio geomorfologinis draustinis, kuriame saugomos termokarstinės duobės. Didžiausia iš jų yra Pustlaukio duobė, kurios gylis siekia 18 metrų ir ji yra gilaus lašo formos. Ant duobės krašto įrengta apžvalgos aikštelė. Nuo jos prasideda Pustlaukio duobių pažintinis takas, kuris veda iki kitos, jau mažesnės duobės, esančios beveik už pusės kilometro. Grįžtant takas nusileidžia į Pustlaukio duobės terasą, kur galima pastebėti laiptuotus šlaitus.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinis takas yra žiedinės formos, 1,2 kilometro ilgio. Eiti reikia laikrodžio rodyklės judėjimo kryptimi. Apie pusė maršruto eina miško keliu, kita dalis – siauru miško taku. kuris nusileidžia į didžiąją Pustlaukio duobę ir vėl pakyla į viršų.

Tako ženklinimas ir stendai

Pustlaukio duobių pažintiniame take yra 3 informaciniai stendai. Vienas, su tako schema, stovi pažintinio tako pradžioje, kiti du – pačiame take. Takas paženklintas šviesiai violetinės spalvos ženklais, ant kurių užrašytas tako pavadinimas.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje įrengti suoliukai, o ant Pustlaukio duobės krašto yra apžvalgos aikštelė.

Tako schema

Kur yra Pustlaukio duobių pažintinis takas?

Išvažiavus iš Šiaulių keliu A12 (Šiauliai – Kryžkalnis) už keleto kilometrų yra nusukimas link Ramučių. Važiuojant keliu 215 (Bubiai – Ramučiai) pravažiavus Kurtuvėnus 9-ame kilometre yra posūkis kairėn. Ženklo nėra, bet čia kelias link Vainagių kaimo, iki kurio apie 4 kilometrus. Netoli kaimo keliai šakojasi, reikia laikytis dešinės, o privažiavus kaimą sukti dešinėn. Iki pažintinio tako lieka mažiau nei 2 km. Pustlaukio duobė yra prie kelio. Yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė ir pažintinio tako stendas su schema.

Pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.