Apie Praeities taką

Praeities takas – tai skulptoriaus Valerij Kunigel darbų ekspozicija. Pusės kilometro ilgio take stovi apie 20 skulptūrų, kurios išsiskiria tikroviška išvaizda bei atspindi autoriaus neribotą fantaziją.
Takas yra mokamas.


Tako schema


Kaip atvykti?

Keliu 1201 (Anykščiai – Kurkliai) nuvažiavus maždaug 5 kilometrus, šiek tiek toliau už Labirintų parko ir apversto namo, reikia sukti dešinėn. Prie posūkio stovi rodyklės, kreipiančios link Medžių lajų tako ir Puntuko akmens. Važiuoti iki nedidelės žiedinės sankryžos, ties kuriuo ir prasideda Praeities takas. Automobilį galima palikti specialiai įrengtose parkavimo vietose.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Praeities takas yra žiedinės formos maršrutas, kurio ilgis siekia 500 metrų. Juo pasivaikščioti ir apžiūrėti skulptūras užtenka pusės valandos.


Tako danga

Nuo vienos skulptūros prie kitos veda natūralios dangos arba sutankinto grunto takai.


Tako ženklinimas ir stendai

Keliose vietose įrengtos kryptį rodančios rodyklės, kadangi yra vietų, kur į priešingas puses vedantys takai praeina šalia vienas kito. Tako pradžioje yra iliustruota trasos schema, stovi keli informaciniai stendai.


Atokvėpio vietos

Take yra įrengti keli suoliukai, kurie taip pat papuošti skulptoriaus darbais. Poilsio erdvė su galimybe nusipirkti maisto ir gėrimų yra už 100 metrų, kur prasideda Anykščių šilelio pažintinis basų kojų takas.


Praeities takas iš arti

Susiję įrašai