Anykščių šilelio basų kojų takas
  • Teminiai maršrutai

Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Puntukas, Anykščių raj.
55.475428, 25.053157
Kopijuoti
1 val.
1 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Gėrimai ir užkandžiai
  • Lankymasis mokamas
  • Poilsiavietė
  • Tualetas

Apie Anykščių šilelio basų kojų pažintinį taką

Puntuko kaime įsikūręs Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas yra ne tik geras padų jautrumo testas, bet kartu ir pažintinis takas. Einant kilometro ilgio taku galima išbandyti įvairius paviršius, o drąsiausi gali bristi per pelkę. Didžiausias gylis gal ir nesiekia metro, tačiau praeiti šią atkarpą neišsipurvinus – sunku. Einant taku galima ne tik kojų padus pamasažuoti, bet ir „Anykščių šilelį” pasikartoti ar paskaitinėti čia stovinčius informacinius stendus.
Basų kojų tako lankymas yra mokamas. Bilietą reikia įsigyti tako pradžioje, kur stovi pavėsinė, skirta pasilikti batams ir nusiplauti kojoms. Eko basų kojų takas atviras darbo valandomis, todėl vykstant verta sužinoti darbo grafiką.
Take yra atkarpa, kur reikia bristi per pelkę. Čia lengva išsipurvinti, todėl verta apsirengti kitais rūbais arba turėti atsarginę aprangą.

Maršrutas ir tako danga

Basų kojų tako ilgis siekia 1 kilometrą, tačiau kiek sugaišti laiko apsprendžia ne tako ilgis, bet padų jautrumas.  Tako aplankymui reikėtų skirti bent valandą. Įvairiais paviršiais prabėgti galima ir per 15 minučių, tačiau jautresnių padų lankytojai užtruks gerokai ilgiau.

Norint išvardinti visas basų kojų tako dangas reikėtų sudaryti sąrašą iš keliasdešimt punktų. Dangų čia yra pačių įvairiausių: smulkių akmenėlių, stambių akmenų, skaldos, vandens, smėlio, žvyro, šiaudų, lentų, rastų, kankorėžių ir kitokių paviršių, kuriuos ir apibūdinti sunku. Anykščių šilelio basų kojų takas yra pats geriausias padų jautrumo testas. Viena atkarpa veda per pelkę, kur kojos sminga į purvą aukščiau kelių. Nenorintys išsipurvinti šią atkarpą gali aplenkti eidami tiesiai.

Tako ženklinimas ir stendai

Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas nėra vien tik smagus pasivaikščiojimas skirtingais paviršiais. Jame įrengti informaciniai stendai gamtos ir istorijos tema, o taip pat galima perskaityti visą poemą „Anykščių šilelis”, tačiau reikės įveikti visą trasą.

Atokvėpio vietos

Tako pradžioje yra poilsio erdvė, čia taip pat galima įsigyti gėrimų ir užkandžių. Atsikvėpti galima ir perbridus pelkę, kur įrengtas dušas kojoms nusiplauti.

Tako schema

Kur yra basų kojų takas?

Keliu 1201 (Anykščiai – Kurkliai) nuvažiavus maždaug 5 kilometrus, šiek tiek toliau už Labirintų parko ir apversto namo, reikia sukti dešinėn. Prie posūkio stovi rodyklės, kreipiančios link Medžių lajų tako ir Puntuko. Važiuoti iki nedidelio transporto žiedo, ties kuriuo ir yra Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas. Automobilį galima palikti specialiai įrengtose parkavimo vietose.

Akykščių šilelio basų kojų takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.