Apie Anykščių šilelio basų kojų pažintinį taką

Puntuko kaime įsikūręs Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas yra ne tik geras padų jautrumo testas, bet kartu ir pažintinis takas. Einant kilometro ilgio taku galima išbandyti įvairius paviršius, o drąsiausi gali bristi per pelkę. Didžiausias gylis gal ir nesiekia metro, tačiau praeiti šią atkarpą neišsipurvinus – sunku. Einant taku galima ne tik kojų padus pamasažuoti, bet ir „Anykščių šilelį“ pasikartoti ar paskaitinėti čia stovinčius informacinius stendus.

Dėmesio

Basų kojų tako lankymas yra mokamas. Bilietą reikia įsigyti tako pradžioje, kur stovi pavėsinė, skirta pasilikti batams ir nusiplauti kojoms. Eko basų kojų takas atviras darbo valandomis, todėl vykstant verta sužinoti darbo grafiką.
Take yra atkarpa, kur reikia bristi per pelkę. Čia lengva išsipurvinti, todėl verta apsirengti kitais rūbais arba turėti atsarginę aprangą.Kaip nuvykti?

Keliu 1201 (Anykščiai – Kurkliai) nuvažiavus maždaug 5 kilometrus, šiek tiek toliau už Labirintų parko ir apversto namo, reikia sukti dešinėn. Prie posūkio stovi rodyklės, kreipiančios link Medžių lajų tako ir Puntuko. Važiuoti iki nedidelio transporto žiedo, ties kuriuo ir yra Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas. Automobilį galima palikti specialiai įrengtose parkavimo vietose.


Maršruto forma

Maršrutas ir planuojamas laikas

Basų kojų tako ilgis siekia 1 kilometrą, tačiau kiek sugaišti laiko apsprendžia ne tako ilgis, bet padų jautrumas.  Tako aplankymui reikėtų skirti bent valandą. Įvairiais paviršiais prabėgti galima ir per 15 minučių, tačiau jautresnių padų lankytojai užtruks gerokai ilgiau.


Tako danga

Norint išvardinti visas basų kojų tako dangas reikėtų sudaryti sąrašą iš keliasdešimt punktų. Dangų čia yra pačių įvairiausių: smulkių akmenėlių, stambių akmenų, skaldos, vandens, smėlio, žvyro, šiaudų, lentų, rastų, kankorėžių ir kitokių paviršių, kuriuos ir apibūdinti sunku. Anykščių šilelio basų kojų takas yra pats geriausias padų jautrumo testas. Viena atkarpa veda per pelkę, kur kojos sminga į purvą aukščiau kelių. Nenorintys išsipurvinti šią atkarpą gali aplenkti eidami tiesiai.


Tako ženklinimas ir stendai

Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas nėra vien tik smagus pasivaikščiojimas skirtingais paviršiais. Jame įrengti informaciniai stendai gamtos ir istorijos tema, o taip pat galima perskaityti visą poemą „Anykščių šilelis“, tačiau reikės įveikti visą trasą.


Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Tako pradžioje yra poilsio erdvė, čia taip pat galima įsigyti gėrimų ir užkandžių. Atsikvėpti galima ir perbridus pelkę, kur įrengtas dušas kojoms nusiplauti.


Anykščių šilelio basų kojų pažintinis takas iš arti

Susiję įrašai