Plokštinės pažintinis takas
  • Smagiems pasivaikščiojimams

Plokštinės pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Šilinės g. 4, Plokščiai, Plungės raj.
56.030107, 21.905835
Kopijuoti
1,5 val.
3,1 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Plokštinės pažintinį taką


Aplink buvusią sovietų raketinę bazę, kurioje dabar įrengtas Šaltojo karo muziejus, driekiasi Plokštinės pažintinis takas. Nieko bendro su karo tematika neturintis maršrutas nuveda iki Pilelio šaltinio ir pasakoja apie įvairius miško gyvūnus. Pakeliui galima aptikti buvusių tvorų ir užkardų likučių, tačiau apie juos jokios informacijos nėra. Pasivaikščiojus pažintiniu taku galima aplankyti ir Šaltojo karo muziejų arba taku praeiti jau aplankius muziejų.

Maršrutas ir tako danga

Maršrutas yra žiedinės formos ir driekiasi Plokštinės miškais aplink raketų paleidimo aikštelę 3 kilometrus. Pasivaikščioti pažintiniu taku užteks pusantros valandos, o šaltojo karo muziejaus lankymui laiką reikia planuoti papildomai. Beveik pusė kelio Plokštinės pažintinis takas driekiasi natūraliai pramintu miško taku. Vėliau maršrutas iki pat pabaigos eina miško keliais.

Tako ženklinimas, stendai, atokvėpio vietos

Pažintiniame take įrengti nedideli informaciniai stendai, keliais sakiniais supažindinantys su miško gyvūnais bei miške trykštančiu Pilelio šaltiniu. Maršrutą ženklina gausiai pristatyti kuoliukai su rodyklėmis bei keletas nuorodų. Pažintinio tako pradžioje ir dar vienoje vietoje yra įrengtos poilsiavietės, poroje vietų pastatyti suoliukai.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 164 (Plungė – Mažeikiai) keli kilometrai už Plungės yra posūkis į kairę link Platelių. Nuvažiavus šiuo keliu apie 3 kilometrus reikia sukti dešinėn link Plokštinės ir Šaltojo karo muziejaus. Važiuojant pagrindiniu keliu po kelių kilometrų pasirodys Šaltojo karo muziejus. Prie jo įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, o pamiškėje prasideda Plokštinės pažintinis takas.

Plokštinės pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.