Pažintinis takas Žodis girios draugui
  • Vaizdingi takai

Pažintinis takas „Žodis girios draugui“

Žiūrėti atsiliepimus
Užperkasis, Varėnos raj.
54.351944, 24.840492
Kopijuoti
1 val.
1,5 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Stovyklavietė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie pažintinį taką Žodis girios draugui

Valkininkų pašonėje augančiame gražiame Santakio miške Valkininkų miškų urėdijos įrengtas turistinis pažintinis takas „Žodis girios draugui” kviečia pasigrožėti dzūkiška gamta. Neabejotinai gražiausia tako vieta yra Merkio upės vingis, kuriame nuolat vandens plaunamame krante susiformavo keleto metrų aukščio atodanga. Jos viršuje įrengtas apžvalgos tiltelis, nuo kurio matosi tiek pati atodanga, tiek Merkio vingis. Take yra kelios poilsiavietės, viena kurių – greta atodangos. Kad būtų įdomiau pasivaikščioti, įrengiant taką buvo pastatyti stendai su klausimas, į kuriuos atsakymus rasite gražiausioje tako vietoje. Maždaug pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Druskininkų esantis pažintinis takas yra puiki vieta atokvėpiui.

Maršrutas ir tako danga

Pažintinio tako ilgis, aplankant prie Merkio įrengtą poilsiavietę – 2 kilometrai. Maršruto forma žiedinė, todėl grįšite ten pat, kur ir pradėjot. Norintiems sutrumpinti maršrutą nuo atodangos į automobilių stovėjimo aikštelę galima grįžti miško keliu. Pažintinio tako maršrutas veda gerai įrengtais sutankinto grunto takais arba miško keliais. Nedideli laipteliai yra tik vienoje vietoje prie apžvalgos tiltelio (juos galima apvažiuoti), todėl take galima lankytis tiek su vaikiškais vežimėliais.

Tako ženklinimas ir informaciniai stendai

Take stovi stendai su mįslėmis, kurių atsakymus rasite prie atodangos. Dėl šios priežasties svarbu ėjimo kryptis, todėl keliauti reikia prieš laikrodžio rodyklę. Galima rasti stendų su informacija apie mišką, eiliuotų ar paprastų lietuvių autorių kūrinių minčių apie jį. Pažintinis takas Žodis girios draugui nėra paženklintas, todėl kartais susiorientuoti padeda tie patys stendai.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Gražiausioje tako vietoje įrengtas apžvalgos tiltelis. Netoli jo yra viena iš 3 take esančių poilsiaviečių – su keliomis pavėsinėmis, laužaviete ir vaikų žaidimo aikštele. Prie šios ir dar vienos stovyklavietės galima privažiuoti automobiliu. Netoli tako pradžios įrengtas tualetas.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Magistraliniame kelyje A4 (Vilnius – Druskininkai) ties Valkininkais esančiame žiede sukti kairėn link Matuizų. Užperkasio gyvenvietėje, beveik už 2km nuo žiedo, stovi pažintinio tako rodyklė, rodanti sukti kairėn. Už 200 metrų mažesnė rodyklė rodo kairėn, kur pamiškėje jau matosi automobilių stovėjimo aikštelė ir pažintinio tako stendas su schema.

Pažintinis takas Žodis girios draugui iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.