Pažintinis takas Prelomciškės kalvomis
 • Takai su apžvalgos vietomis

Prelomciškės kalvomis – pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Prelomciškė, Lazdijų raj.
54.304236, 23.659574
Kopijuoti
1 val.
2,3 km
Žiedinis
Papildoma informacija
 • Apžvalgos vieta
 • Asfaltuotas privažiavimas
 • Automobilių stovėjimo aikštelė
 • Laiptai
 • Maudymosi vieta
 • Poilsiavietė
 • Šlaitas ar stati įkalnė
 • Stovyklavietė
 • Suoliukai, atokvėpio vietos
 • Tualetas

Apie pažintinį taką „Prelomciškės kalvomis”

Dusios ežeras trečias pagal dydį Lietuvoje, vietinių vadinamas Dzūkų jūra. Gal todėl, kad didelis (Lietuvos masteliu), o gal todėl, kad kaip tikroje jūroje galima rasti gintarų. Vakariniame Dusios krante įrengtas pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis” kuris į Dzūkų jūrą kviečia pasižvalgyti nuo kalvų. Tų kalvų buvę ledynai paliko nemažai ir per jas tarsi pasišokinėdamas vingiuoja pažintinis takas. Kai kur aukštis virš ežero lygio siekia 25 metrus, todėl panoramos atsiveria tikrai gražios. Persiritęs per kalvas takas pasiekia toliausiai nutolusį tašką – Prelomciškės piliakalnį. Jis, kaip ir dauguma piliakalnių, turi savo legendą, su kuria susipažinus takas pasuka atgal.

Maršrutas ir tako danga

Žiedinės formos maršruto ilgis – 3,2 kilometro. Jį galima pradėti tiek nuo vieno galo, tiek nuo kito. Abiejuose galuose yra informaciniai stendai su tako schema. Pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis” per kalvas eina per pievas pramintu taku, tačiau vasarą čia gali būti aukšti žolynai. Prie piliakalnio takai praminti gana plačiai, o dalį maršruto teks įveikti naujai paklotu asfaltuotu keliu. Į piliakalnį veda mediniai laiptai, per tekantį upelį nutiestas tiltelis.

Tako ženklinimas ir stendai

Abiejuose tako galuose stovi informaciniai stendai su tako schemomis. Einant taku per kalvas galima rasti nedidelių informacinių stendų, kuriuose rašoma apie šių vietovių gamtovaizdį, augmeniją ir gyvūniją. Ženklinimas take skurdus, yra vos keli mediniai kuoliukai su rodyklėmis, todėl patartina maršrutą nusifotografuoti.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis” yra gana vaizdingas. Nuo jų, kaip ir nuo Prelomciškės piliakalnio, atsiveria plati Dusios ežero panorama. Prie piliakalnio ir Dusios ežero pakrantėję galima rasti įrengtų poilsiaviečių. Pakeliui galima rasti ir suoliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje 132 (Lazdijai – Alytus) ties Šventežeriu sukti kairėn ir toliau važiuoti keliu 2509 (Šventežeris – Kavalčiukai) pro Teizus, pakol dešinėje kelio pusėje pasirodys rodyklė link Prelomciškės piliakalnio. Pasukus dešinėn jis yra už poros kilometrų. Prie jo įrengta erdvi automobilių stovėjimo aikštelė. Pasivaikščiojimą galima pradėti nuo čia, tačiau oficiali pradžia yra kitame tako gale. Prie piliakalnio reikia sukti dešinėn ir važiuoti beveik 2 kilometrus. Prie kalvos dešinėje kelio pusėje bus įrengtas informacinis stendas ir nedidelė aikštelė automobiliams.

Pažintinis takas „Prelomciškės kalvomis” iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.