Parnidžio pažintinis takas
  • Takai su apžvalgos vietomis

Parnidžio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Tylos slėnis, Nida
55.297605, 20.997306
Kopijuoti
1 val.
1,7 km
Linijinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos vieta
  • Asfaltuotas privažiavimas
  • Galima atvykti visuomeniniu transportu
  • Laiptai
  • Poilsiavietė
  • Šlaitas ar stati įkalnė
  • Suoliukai, atokvėpio vietos

Apie Parnidžio pažintinį taką

Nidos pašonėje plytinčiame Tylos slėnyje prasideda Parnidžio pažintinis takas, kuris aplankęs Neringos krėslą pasuka tiesiai link Parnidžio kopos. Užlipus ant 52 metrų aukščio kopos vienu metu galima matyti ir Baltijos jūrą, ir Kuršių marias. Čia iš vandens patekėjusi saulė į vandenį ir leidžiasi, todėl būtent šioje vietoje įrengtas didžiausias Lietuvoje saulės laikrodis ir kalendorius. Greta yra apžvalgos aikštelė su vaizdu į Mirties slėnį, o netoliese įrengti krėslus primenantys dideli mediniai suolai, ant kurių įsitaisius galima gėrėtis dykumą primenančiu kraštovaizdžiu. Nuo kopos pažintinis takas pasuka link Nidos, kur pakeliui laukia kelios apžvalgos vietos su vaizdu į Kuršių marias ir Nidos prieplauką.

Maršrutas

Parnidžio pažintinis takas yra V formos. Prasidėjęs Tylos slėnyje jis užveda ant Parnidžio kopos ir eidamas link Nidos baigiasi Taikos gatvėje. Maršruto ilgis yra 1,7 kilometro, tačiau dėl kopimo į Parnidžio kopą ir nuo regyklų atsiveriančių gražių panoramų reikėtų skirti ne mažiau valandą laiko.

Tako danga

Maršrutas veda natūralaus ir sutankinto grunto takais, kurie vietomis eina smėlėtais ruožais. Parnidžio kopos dalyje įrengti medinių lentelių takai, o į viršų veda laipteliai.

Tako ženklinimas ir stendai

Take įrengti 8 informaciniai stendai. Pradžioje ir pabaigoje stovinčiuose stenduose pavaizduota maršruto schema. Take išlikę keli seni maršrutą žymintys mediniai stulpeliai, be kurių daugiau jokio ženklinimo nesimato. Be schemos rasti maršrutą nėra lengva, todėl patartina nusifotografuoti stendą su schema.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Parnidžio pažintinis takas turtingas regyklomis, iš kurių atsiveria gražūs Kuršių nerijos gamtovaizdžiai. Prie saulės laikrodžio įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria vaizdas į Mirties slėnį ir vienu metu matosi ir Kuršių marios, ir Baltijos jūra. Toliau einant taku yra ne tokios populiarios, tačiau vaizdingos apžvalgos vietos su vaizdu į Nidą. Ten pasitinka įrengti dideli krėslo formos suolai, ant kurių sėdint galima gėrėtis išskirtiniais vaizdais.

Tako schema

Kur yra Parnidžio pažintinis takas?

Parnidžio pažintinio tako pradžią galima pasiekti tik pėsčiomis, einant taku nuo sporto mokyklos į Tylos slėnį link Neringos krėslo. Atvykus automobiliu, jį palikti geriausia Taikos gatvės automobilių stovėjimo aikštelėse, nes ten yra pažintinio tako pabaiga. Tokiu atveju per Nidą reikės nueiti iki tako pradžios, iki kurios atstumas apie 1 kilometras.

Parnidžio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Atsiliepimų kol kas nėra.