Mūšos tyrelio pažintinis takas
  • Vaizdingi takai

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Žiūrėti atsiliepimus
Juodeikiai, Joniškio raj.
56.219774, 23.262653
Kopijuoti
2 val.
6,2 km
Žiedinis
Papildoma informacija
  • Apžvalgos bokštelis
  • Apžvalgos vieta
  • Automobilių stovėjimo aikštelė
  • Poilsiavietė
  • Pravažiuojama vaikišku vežimėliu
  • Pritaikyta neįgaliesiems
  • Suoliukai, atokvėpio vietos
  • Tualetas

Apie Mūšos tyrelio pažintinį taką

Pradėjus tiesti takus į pelkes jie greitai išpopuliarėjo. Žagarės regioninio parko teritorijoje įrengtas Mūšos tyrelio pažintinis takas yra bene garsiausias ir populiariausias iš visų. Visų pirma tai ilgiausias medinių lentų takas pelkėje, kurio jo ilgis siekia beveik 6 kilometrus. Jis įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Takui populiarumo pridėjo ir tai, kad jame daryta nuotrauka yra papuošusi „National geographic” leidinio apie Lietuvą viršelį. Žinoma, viso to nebūtų, jei aplink Miknaičių ežerą vedantis takas neatvertų nuostabių gamtos vaizdų. O ir be gamtovaizdžio čia yra įdomybių – netoli pelkės pūpsantis Tyrelio akmuo, veikusių partizanų stovyklavietė bei Draustinio koplytėlė, kuria rūpinosi pats Tėvas Stanislovas.

Maršrutas ir tako danga

Mūšos tyrelio pažintinis takas yra žiedinis maršrutas, kuriame yra dar viena papildoma žiedinė atkarpa, vedanti pro Tyrelio akmenį. Bendras tako ilgis siekia 7,3 kilometro. Tyrelio pelkėje įrengtas medinių lentų takas yra ilgiausias tokio tipo takas Lietuvoje. Tik nedidelė maršruto dalis, vedanti pro Tyrelio akmenį, eina natūralaus grunto taku. Pažintinis takas pritaikytas lankytis žmonėms su negalia, taip pat keliaujantiems su vaikišku vežimėliu.

Tako ženklinimas ir stendai

Visas pažintinis takas veda medinių lentų taku, todėl maršruto ženklinimo nėra. Nuklysti nėra kur. Pažintinio tako pradžioje įrengtas stendas su tako schema, o toliau keliaujant galima pasiskaityti informacinius stendus.

Apžvalgos ir atokvėpio vietos

Visai netoli pažintinio tako pradžios stovi medinis apžvalgos bokštelis. Einant toliau aplink pelkėje telkšantį Miknaičių ežerą pailsėti galima ant įrengtų suoliukų.

Tako schema

Kur yra pažintinis takas?

Kelyje A12 (Šiauliai – Joniškis) nuvažiavus apie 26 kilometrus už Šiaulių yra posūkis kairėn link Rudiškių (ties kelio užeiga). Pasukus važiuoti keliu 1610 (Dargiai – Martyniškiai) visą laiką laikantis pagrindinio kelio. Maždaug už 20 kilometrų yra posūkis kairėn, nuo kur iki pažintinio tako lieka apie 200 metrų. Pažintinio tako pradžioje yra automobilių stovėjimo aikštelė.

Mūšos tyrelio pažintinis takas iš arti

Lankytojų atsiliepimai
Lankytojų įvertinimai
Bendras įspūdis:
Vaizdingumas:
Patrauklumas:
Būklė:
Buvai šiame take? Įvertink kaip patiko!

Įvertink taką
Aurimas
2024-05-01
Labai patiko.Trūko tik šiuolaikiško tualeto tyrelio prieigose.